Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła – 21 sierpnia 2016 r.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół „Caritas”.
Zespół Caritas przeprowadza także zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci objętych pomocą Caritas. Można je składać do kosza ustawionego przed bocznym ołtarzem Św. Antoniego.

Możemy w swoim domu przyjąć relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W październiku umieszczone zostaną na stałe przy ołtarzu św. Maksymiliana. Zapisy na przyjęcie relikwii przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej obchodzimy w tym tygodniu, w piątek – 26 sierpnia. Eucharystie w tym dniu o godz. 7.00, 10.00 i 19.00. Z racji tej Uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele. Odbywają się one w soboty o godz. 18.30. W czasie nabożeństw modlimy się za naszą Ojczyznę i w intencjach osobistych, z którymi przychodzimy na te nabożeństwa.

Przypominamy, że w każdą sobotę odbywa się w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu po Eucharystii o godz. 19.00 do godz. 21.00. Adorację prowadzi grupa modlitewna działająca w naszej parafii.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Lichenia, która planowana jest w dniu 10 września. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyła 1 rodzina i za ofiarę na nowe organy, którą złożyła także 1 rodzina. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Akcja promocji zdrowia odbywa się dzisiaj na placu przed kościołem. Można tam skorzystać z różnych bezpłatnych badań. Zapraszamy.

Z racji obchodzonego Roku Miłosierdzia, możemy dzisiaj nabyć pod chórem książkę o św. Faustynie Kowalskiej, apostołce Bożego Miłosierdzia.