Dwudziesta Niedziela Zwykła – 14 sierpnia 2016 r.

W dniu dzisiejszym przypada 75 rocznica męczeńskiej śmierci, Patrona naszej Parafii Św. Maksymiliana Marii Kolbego, w niemieckim obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Z tej okazji, po każdej Mszy św. udostępnione będą do ucałowania relikwie Św. Maksymiliana, znajdujące się w naszym kościele. Przypominamy, że Uroczystość Odpustu ku czci Św. Maksymiliana w naszej parafii, obchodzona jest corocznie 10 października, w rocznicę Jego kanonizacji, która odbyła się 10 października 1982 r.

Przypominamy, że otrzymaliśmy z Warszawskiej Kurii Biskupiej relikwie bł. Jerzego Popiełuszki, które możemy przyjąć w swoim domu, zanim umieszczone zostaną na stałe przy ołtarzu św. Maksymiliana. Zapisy na przyjęcie relikwii przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej w poniedziałek – 15 sierpnia. Eucharystie w tym dniu będą sprawowane według wakacyjnego porządku niedzielnego, tj. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00. Godzinki ku czci Matki Bożej o godz. 7.30. Po każdej Eucharystii błogosławieństwo ziół i kwiatów.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej rozprowadza dzisiaj pod chórem, jak zawsze w drugą niedzielę miesiąca, cegiełki na dębowe ławki do naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim wspierającym dzieło zakupu ławek.

Parafialny Zespół Caritas przeprowadza zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci objętych pomocą Caritas. Można je składać do kosza ustawionego przed bocznym ołtarzem Św. Antoniego.

Z racji obchodzonego Roku Miłosierdzia, w przyszłą niedzielę, można będzie nabyć książkę o św. Faustynie Kowalskiej, apostołce Bożego Miłosierdzia. Rozprowadzał ją będzie jej autor – Zenon Ziółkowski.

Pielgrzymkę do Lichenia w dniu 10 września organizuje Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły 2 rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.