Dziewiętnasta Niedziela Zwykła – 7 sierpnia 2016 r.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca dzisiaj – 7 sierpnia o godz. 17.30 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chętnych do naszej parafialnej wspólnoty różańcowej.

Przypominamy, że od roku 1984 miesiąc sierpień, ze względu na wielkie uroczystości Maryjne i ważne rocznice narodowe, obchodzimy jako miesiąc abstynencji. W wymiarze religijnym abstynencja jest wynagrodzeniem Bogu za grzechy związane z alkoholizmem. Jest też znakiem sprzeciwu wobec towarzyskiego przymusu picia, a zatem dobrym przykładem dla innych. Zachęcamy do praktykowania w sierpniu dobrowolnej abstynencji.

Zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo fatimskie, które sprawowane będzie w sobotę – 13 sierpnia, po Eucharystii o godz.19.00.

Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele. Odbywają się one w soboty o godz. 18.30. W czasie nabożeństw modlimy się za naszą Ojczyznę i w intencjach osobistych, z którymi przychodzimy na te nabożeństwa.

Informujemy, że otrzymaliśmy z Warszawskiej Kurii Biskupiej relikwie bł. Jerzego Popiełuszki, które możemy przyjąć w swoim domu, zanim umieszczone zostaną na stałe przy ołtarzu św. Maksymiliana. Zapisy na przyjęcie relikwii przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

Parafialny Zespół Caritas przeprowadza zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci objętych pomocą Caritas. Można je składać do kosza ustawionego przed bocznym ołtarzem Św. Antoniego.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch, w ramach Narodowej Pielgrzymki do Rzymu, z racji obchodów 1050-lecia Chrztu Polski i Jubileuszu Miłosierdzia, która odbędzie się w dniach 17 – 25 października. Szczegółowych informacji udzielamy po Mszy św. w zakrystii.

Pielgrzymkę do Lichenia w dniu 10 września organizuje Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły 2 rodziny i za ofiary na nowe organy, które złożyły 3 rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, przeznaczone będą na Katolicki Uniwersytet Lubelski.