Dwudziesta Niedziela Zwykła – 14 sierpnia 2022 r.

Przypominamy, że miesiąc sierpień, ze względu na uroczystości Maryjne i rocznice narodowe – obchodzimy jako miesiąc abstynencji. W wymiarze religijnym abstynencja jest wynagrodzeniem Bogu za grzechy związane z alkoholizmem. Jest także znakiem sprzeciwu wobec towarzyskiego przymusu picia, a zatem dobrym przykładem dla innych. Zachęcamy więc do  zachowania w sierpniu abstynencji od alkoholu.

Dziś wystawione są relikwie Św. Maksymiliana do publicznej czci na ołtarzu głównym. Przypominamy, że Uroczystość Odpustu ku czci Św. Maksymiliana w naszej parafii, obchodzona jest corocznie 10 października, w rocznicę Jego kanonizacji, która odbyła się 10 października 1982 r.

Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, popularnie zwana Świętem Matki Bożej Zielnej, obchodzimy jutro – 15 sierpnia. Msze św. według porządku niedzielnego. Błogosławieństwo ziół i kwiatów odbędzie się tego dnia na każdej Eucharystii. W tym dniu przypada także państwowe Święto Wojska Polskiego, obchodzone na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej z 1920 roku, zwanej też Cudem nad Wisłą. Zachęcamy do wywieszenia flag państwowych w oknach mieszkań, co jest oznaką naszego patriotyzmu.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się  tam  znajduje.