Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła ? 09 października 2022 r.

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła ? 09 października 2022 r.

Uroczystość Odpustu Parafialnego obchodzić będziemy jutro, w poniedziałek ? 10 października. Odpust ku czci Św. Maksymiliana w naszej parafii, obchodzony jest w rocznicę kanonizacji. Odpust Parafialny to najważniejsze święto w każdej parafii. W tym dniu relikwie Św. Maksymiliana będą wystawione na każdej Eucharystii do publicznej czci na ołtarzu głównym. Uroczystej Mszy św. o godz. 19:00 i procesji będzie przewodniczył Ks. Prałat dr Janusz Bodzon ? Kanclerz Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej w sobotę 15 października do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, do Świętej Wody oraz Sokółki. Zapisy u Ks. Piotra w zakrystii tylko jeszcze w dzisiejszą niedzielę.

Nabożeństwa różańcowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie w październiku o godz. 18.30. Różaniec przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy także dzieci, dla których przygotowaliśmy różańcowe serce do wyklejania.

Nabożeństwo fatimskie w czwartek – 13 października po Eucharystii o godz. 19.00.

Rozpoczęliśmy w naszej parafii Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Drugie spotkanie odbędzie się w piątek 14 października o godz. 18.30 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dołączyć.

Zebranie rodziców wraz z dziećmi, które w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Rocznicy Pierwszej Komunii św. odbędzie w przyszłą niedzielę – 16 października o godz. 12.00 w sali dolnego kościoła.

W następną niedzielę 16 października rozpoczynamy cykl systematycznych spotkań formacyjnych dla rodzin. Zapraszamy małżeństwa z dziećmi na Mszę św. o godz. 12:30, po Mszy św. wspólna agapa w sali dolnego kościoła. O godz. 14:00 konferencja tematyczna ?Współczesna sytuacja rodziny?. W czasie konferencji dzieci będą miały zajęcia z animatorem. Spotkania będzie prowadził Ks. Proboszcz.

Nasza parafia współorganizuje rekolekcje dla rodzin w dniach od 18.02.2023 do 25.02.2023 w Ośrodku Rekolekcyjnym w Piwnicznej. W czasie rekolekcji zapewniamy program dla dzieci i młodzieży oraz czas dla rodziny, który możemy wykorzystać na narty. Bliższych informacji o wyjeździe udziela ks. Proboszcz w wyjściu z kościoła.

Swoją działalność edukacyjną prowadzi Parafialne Centrum Edukacyjne. Zapraszamy nauczycieli do współpracy oraz dzieci, młodzież i emigrantów do korzystania z pomocy poprzez indywidualne zajęcia. Bliższych informacji udziela ks. Proboszcz przy wyjściu z kościoła.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej w dniach od 11 do 19 listopada 2022. To oferta last minute z bardzo dobrą ofertą cenową. Bliższych informacji udziela Ks. Proboszcz.

Dziś odbywa się doroczne liczenie frekwencji na Mszach św. Prosimy o ułatwienie liczenia przez spokojne wychodzenie z kościoła. Dziękujemy za współpracę.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej która wyłożona jest na stoliku za ławkami.