Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła ? 16 października 2022 r.

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła ? 16 października 2022 r.

Z racji obchodzonego dzisiaj Dnia Papieskiego, przy wyjściach z kościoła, zbierane są przez młodzież, ofiary na fundację ?Dzieło Nowego Tysiąclecia?, wspierającą kształcenie zdolnej młodzieży, co jest nazywane budowaniem żywego pomnika Świętego Jana Pawła II.

W dzisiejszą Niedzielę rozpoczynamy cykl systematycznych spotkań formacyjnych dla rodzin. Zapraszamy małżeństwa z dziećmi na Mszę św. o godz. 12:30, po Mszy św. wspólna agapa w sali dolnego kościoła. O godz. 14:00 konferencja tematyczna ?Współczesna sytuacja rodziny?. W czasie konferencji dzieci będą miały zajęcia z animatorem. Spotkania będzie prowadził Ks. Proboszcz.

Liturgiczne wspomnienie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, którego relikwie są w naszej świątyni, obchodzimy w środę – 19 października. W tym dniu relikwie będą wystawione do publicznej czci na ołtarzu głównym. Liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II obchodzimy w sobotę – 22 października.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na misje, z racji obchodzonej za tydzień w całym Kościele niedzieli misyjnej.

W naszej parafii powstają grupy skautingu katolickiego prowadzonego przez organizację „Wędrownicy”. Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na zbiórki wilczkowe, które odbywają się w soboty dwa razy w miesiącu. Zbiórki są okazją do ruchu na świeżym powietrzu, nauki samodzielności i poznawania Pana Boga w pięknie przyrody. Zapraszamy szczególnie rodziców, którzy będą chcieli włączyć się w prowadzenie zbiórek. Bliższych informacji udziela ks. Proboszcz w wyjściu z kościoła.

Nasza parafia współorganizuje rekolekcje dla rodzin w dniach od 18.02.2023 do 25.02.2023 w Ośrodku Rekolekcyjnym w Piwnicznej. W czasie rekolekcji zapewniamy program dla dzieci i młodzieży oraz czas dla rodziny, który możemy wykorzystać na narty. Bliższych informacji o wyjeździe udziela ks. Proboszcz.

Swoją działalność edukacyjną prowadzi Parafialne Centrum Edukacyjne. Zapraszamy nauczycieli do współpracy oraz dzieci, młodzież i emigrantów do korzystania z pomocy poprzez indywidualne zajęcia. Bliższych informacji udziela ks. Proboszcz.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej w dniach od 11 do 19 listopada 2022. To oferta last minute z bardzo dobrą ofertą cenową. Zapisy do następnej Niedzieli. Bliższych informacji udziela Ks. Proboszcz.

Zgodnie z przepisami kościelnymi nowy Proboszcz w parafii zatwierdza lub powołuje nowy skład parafialnej rady duszpasterskiej i ekonomicznej. W związku z tym przepisem Ks. Proboszcz zatwierdza istniejący skład parafialnej rady duszpasterskiej i ekonomicznej i zaprasza jej członków na zebranie, które odbędzie się w Niedzielę 6 listopada o godz. 20:00 na plebanii.

W związku z pracami izolacyjnymi wokół schodów prosimy o ostrożne wychodzenie.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej która wyłożona jest na stoliku za ławkami.