Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła ? 2 października 2022 r.

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła ? 2 października 2022 r.

Spotkanie grupy Żywego Różańca dzisiaj – 3 października o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła. Procesja eucharystyczna dzisiaj o godz. 18.30.

Nabożeństwa różańcowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie w październiku o godz. 18.30. Różaniec przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00. W dniach czterdziestogodzinnego nabożeństwa – w piątek i sobotę – modlitwy różańcowej przy grocie maryjnej nie będzie. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy także dzieci, dla których przygotowaliśmy różańcowe serce do wyklejania.

Rezerwację intencji mszalnych na pierwsze półrocze przyszłego roku przyjmować będziemy od 3 października w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia.

Poniedziałkowe wypominki za zmarłych w październiku o godz. 18.00.

Liturgiczne wspomnienie Św. Faustyny, której relikwie są w naszej świątyni, obchodzimy w środę – 5 października. W tym dniu relikwie będą wystawione do publicznej czci na ołtarzu głównym. W tym dniu śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej o godz. 20.00.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek 6 października, po Nowennie do Św. Maksymiliana do godz. 21.00. Adorację prowadzi Akcja Katolicka.

Zapraszamy młodzież szkół średnich w każdy czwartek o godz. 19:45 w sali koło kancelarii do udziału w spotkaniach dla młodzieży. Temat pierwszego spotkania: ?Miłość w życiu człowieka?.

Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek – 7 października od godz. 9.30 i od godz.18.00.

Zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne organizowane przez parafialną Odnowę w Duchu Świętym. Wszystkie szczegóły podane będą na pierwszym spotkaniu, które odbędzie się 7 października o godz. 18.30 w sali dolnego kościoła.

W niedzielę za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy przybory szkolne. Zachęcamy uczniów zwłaszcza klas pierwszych o ich przyniesienie.

Uroczystość Odpustu Parafialnego obchodzić będziemy w poniedziałek ? 10 października. Odpust ku czci Św. Maksymiliana w naszej parafii, obchodzony jest w rocznicę kanonizacji. Odpust Parafialny to najważniejsze święto w każdej parafii. W tym dniu relikwie Św. Maksymiliana będą wystawione na każdej Eucharystii do publicznej czci na ołtarzu głównym. Uroczysta Msza św. o godz. 19:00. W ramach przygotowania do Odpustu Parafialnego, zapraszamy do udziału w Nowennie do Św. Maksymiliana, która odbywa się codziennie po Eucharystii o godz. 19.00 oraz do uczestnictwa w dorocznej adoracji Najświętszego Sakramentu, popularnie zwanej ?czterdziestogodzinnym nabożeństwem?. W piątek i sobotę adoracja od godz. 7.30 do godz. 21.00 w Niedzielę od 13:30 do 17:30. Zachęcamy do nawiedzania w tych dniach kościoła i adoracji Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Przez te trzy dni kaplica adoracyjna będzie nieczynna.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej w sobotę 15 października do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, do Świętej Wody oraz Sokółki. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Przyjmujemy kandydatów do ministrantów, bielanek oraz scholi dziecięcej. Spotkania odbywają się w Sali dolnego kościoła w Niedzielę o godz. 12:00. Bliższych informacji udziela Ks. Tomasz.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku za ławkami.