Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła – 15 października 2023 r.

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła – 15 października 2023 r.

Z racji obchodzonego dzisiaj Dnia Papieskiego, przy wyjściach z kościoła, zbierane są przez młodzież, ofiary na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą kształcenie zdolnej młodzieży, co jest nazywane budowaniem żywego pomnika Świętego Jana Pawła II.

Liturgiczne wspomnienie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, którego relikwie są w naszej świątyni, obchodzimy w czwartek – 19 października. W tym dniu relikwie będą wystawione do publicznej czci na ołtarzu głównym. Liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II obchodzimy w Niedzielę – 22 października.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na misje, z racji obchodzonej za tydzień w całym Kościele niedzieli misyjnej.

Parafia organizuje rekolekcje dla rodzin w dniach od 20.01.2024 do 27.01.2024 w Ośrodku Rekolekcyjnym w Szczyrku. W czasie rekolekcji zapewniamy program dla dzieci i młodzieży oraz czas dla rodziny, który możemy wykorzystać na narty. Bliższych informacji o wyjeździe udziela ks. Proboszcz.

Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na cykl spotkań apologetycznych zatytułowany „Zrozumieć wiarę. Dlaczego…?” Na spotkaniach odpowiadamy na popularne zarzuty wobec nas wierzących. Spotkania odbywają się w każdą niedzielę października
o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła. W programie m.in. modlitwa
i konferencja.

Przyjmujemy  na  „ wypominki ”  za  zmarłych. Za poleconych na wypominki roczne, modlimy się w każdy poniedziałek przed nabożeństwem wieczornym.  Za poleconych na Mszę roczną, odprawiamy Msze św. w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 19.00.  Za poleconych na wypominki jednorazowe modlimy się 2 listopada po Mszy św. o godz. 10.00. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Zebranie rodziców wraz z dziećmi, które będą przygotowywały się do Rocznicy Pierwszej Komunii św. odbędzie się w niedzielę – 22 października po Eucharystii o godz.11.00 w sali dolnego kościoła.

Spotkanie młodzieży rozpoczynjącej przygotowania do bierzmowania wraz z rodzicami w Niedzielę 22 października po Mszy św. o godz. 19:00.

Zebranie nowej Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej w Niedzielę 22 października o godz. 20:00 na plebanii.

Zapraszamy do uczestnictwa w konwersatorium biblijnym od środy – 25 października o godz. 18.00 w sali dolnego kościoła, które poprowadzi Ojciec Profesor Jerzy Seremak SJ. Szczegółowy program konwersatorium wyłożony jest na stoliku za środkowym rzędem ławek.

Zapraszamy dzieci naszej parafii do uczestnictwa w spotkaniach formacyjnych
w każdą sobotę o godz. 9:00 w sali koło kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej która wyłożona jest na stoliku za ławkami.