Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła – 22 października 2023 r.

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła – 22 października 2023 r.

Zebranie rodziców wraz z dziećmi, które będą przygotowywały się do Rocznicy Pierwszej Komunii św. odbędzie się dziś po Eucharystii o godz.11.00 w sali dolnego kościoła.

Spotkanie młodzieży rozpoczynającej przygotowania do bierzmowania wraz z rodzicami w Niedzielę dziś po Mszy św. o godz. 19:00.

Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na cykl spotkań apologetycznych zatytułowany „Zrozumieć wiarę. Dlaczego…?” Spotkania odbywają się w każdą niedzielę października o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła.

Zebranie nowej Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej dziś o godz. 20:00 na plebanii.

Parafia organizuje rekolekcje dla rodzin w dniach od 20.01.2024 do 27.01.2024 w Ośrodku Rekolekcyjnym w Szczyrku. W czasie rekolekcji zapewniamy program dla dzieci i młodzieży oraz czas dla rodziny, który możemy wykorzystać na narty. Bliższych informacji o wyjeździe udziela ks. Proboszcz.

Przyjmujemy na „wypominki”  za  zmarłych. Za poleconych na wypominki roczne, modlimy się w każdy poniedziałek przed nabożeństwem wieczornym.  Za poleconych na Mszę roczną, odprawiamy Msze św. w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 19.00.  Za poleconych na wypominki jednorazowe modlimy się 2 listopada po Mszy św. o godz. 10.00. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Zapraszamy do uczestnictwa w konwersatorium biblijnym od środy – 25 października o godz. 18.00 w sali dolnego kościoła, które poprowadzi Ojciec Profesor Jerzy Seremak SJ. Szczegółowy program konwersatorium wyłożony jest na stoliku za środkowym rzędem ławek.

Papież Franciszek zaapelował do wiernych na całym świecie o włączenie się w piątek 27 października w dzień postu, modlitwy i pokuty w intencji pokoju.

Zapraszamy dzieci naszej parafii do uczestnictwa w spotkaniach formacyjnych
w każdą sobotę o godz. 9:00 w sali koło kancelarii parafialnej.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 28 października, od godz. 9.00. Możemy też prosić o przybycie w każdą Niedzielę nadzwyczajnego szafarza, który przyniesie do domu chorego Komunię św. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 28 października o godz. 19.00. Od 18.00 – przed nabożeństwem różańcowym – imienna modlitwa za tych zmarłych.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy misjonarzy z zakonu Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy rozprowadzać będą,  jak  co  roku,  kalendarze  misyjne.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Dziś odbywa się doroczne liczenie frekwencji na Mszach św. Prosimy o ułatwienie liczenia  przez  spokojne  wychodzenie  z  kościoła.  Dziękujemy  za  współpracę.