Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła – 08 października 2023 r.

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła – 08 października 2023 r.

Nabożeństwa różańcowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie w październiku o godz. 18.30. Różaniec przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00. W czasie czterdziestogodzinnego nabożeństwa nie będzie modlitwy różańcowej przy grocie maryjnej.

Uroczystość Odpustu Parafialnego obchodzić będziemy we wtorek – 10 października. Odpust ku czci Św. Maksymiliana w naszej parafii, obchodzony jest w rocznicę kanonizacji. Odpust Parafialny to najważniejsze święto w każdej parafii. W tym dniu relikwie Św. Maksymiliana będą wystawione na każdej Eucharystii do publicznej czci na ołtarzu głównym. Uroczystej Mszy św. o godz. 19:00 i procesji eucharystycznej będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Biskup Michał Janocha, który również udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.

Zapraszamy młodzież szkół średnich w każdy czwartek o godz. 19:45 w sali koło kancelarii do udziału w spotkaniach dla młodzieży.

Nabożeństwo fatimskie w piątek – 13 października  po  Eucharystii o godz. 19.00.

Obecna Parafialna Rada Duszpasterska i Rada Ekonomiczna kończy swoją kadencję 10 października. Nowa Rada Duszpasterska i Rada Ekonomiczna w nowych składach, na trzyletnią kadencję, zostaną powołane w Niedzielę 15 października podczas Mszy św. o godz. 12:30.

Parafia organizuje rekolekcje dla rodzin w dniach od 20.01.2024 do 27.01.2024 w Ośrodku Rekolekcyjnym w Szczyrku. W czasie rekolekcji zapewniamy program dla dzieci i młodzieży oraz czas dla rodziny, który możemy wykorzystać na narty. Bliższych informacji o wyjeździe udziela ks. Proboszcz.

Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na cykl 5 spotkań apologetycznych zatytułowany „Zrozumieć wiarę. Dlaczego…?” Na spotkaniach będziemy odpowiadać na popularne zarzuty wobec nas wierzących. Spotkania odbywać się będą w każdą niedzielę października o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła. W programie m.in. modlitwa
i konferencja.

Zapraszamy do uczestnictwa w konwersatorium biblijnym od środy – 25 października o godz. 18.00 w sali dolnego kościoła, które poprowadzi Ojciec Profesor Jerzy Seremak SJ. Szczegółowy program konwersatorium wyłożony jest na stoliku za środkowym rzędem ławek.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej która wyłożona jest na stoliku za ławkami.