Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła – 9 października 2016 r.

Od piątku – 7 października, trwa doroczna, trzydniowa adorację Najświętszego Sakramentu. W dniu dzisiejszym adoracja w godzinach: 13.30 – 17.30 i 20.00 – 21.00.

Z racji obchodzonego dzisiaj Dnia Papieskiego, przy wyjściach z kościoła zbierane są ofiary na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą kształcenie młodzieży z ubogich rodzin, co jest nazywane budowaniem żywego pomnika Św. Jana Pawła II.

W poniedziałek, 10 października, w rocznicę kanonizacji Św. Maksymiliana, obchodzimy Odpust Parafialny. Główna Eucharystia Odpustowa z procesją eucharystyczną celebrowana będzie o godz. 19.00 a przewodniczył jej będzie Biskup Piotr Jarecki, który w czasie tej Uroczystości udzieli także sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Odpust Parafialny to najważniejsze święto każdej parafii, zapraszamy więc wszystkich do udziału w tej Uroczystości. Z racji Odpustu Parafialnego, kancelaria parafialna w poniedziałek – 10 października, będzie nieczynna.

Nabożeństwa różańcowe w październiku o godz. 18.30, przed grotą maryjną o godz. 10.30.

Wznawiamy konwersatorium z Pisma Świętego od wtorku – 11 października o godz. 19.00 w sali dolnego kościoła, które prowadzi ks. dr Andrzej Bosowski. Szczegółowy program konwersatorium wyłożony jest na stoliku za środkowym rzędem ławek.

Zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym, które odbywają się w środy o godz. 19.00 w sali dolnego kościoła.

Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza małżeństwa i wszystkich duchowo związanych z charyzmatem Ruch Światło – Życie na Eucharystię w środę – 13 października o godz. 19.00 i wspólne spotkanie po Mszy św., w sali na pierwszym piętrze plebanii.

Comiesięczne nabożeństwo fatimskie w czwartek – 13 października o godz. 19.30.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie grupy Misja Św. Faustyny w piątek – 14 października, po Eucharystii o godz. 19.00, w sali na pierwszym piętrze plebanii.

Zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych w sobotę – 15 października o godz. 11.00 w sali dolnego kościoła. Temat katechezy: „W jakim sensie Bóg jest Kimś Osobowym”.

Uroczystość umieszczenia, przy ołtarzu Św. Maksymiliana, relikwii Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, odbędzie się w środę – 19 października o godz. 19.00. Uroczystości przewodniczył będzie Ojciec Gabriel Bartoszewski – kapucyn, który był postulatorem procesu beatyfikacyjnego Ks. Jerzego Popiełuszki na poziomie diecezjalnym.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej rozprowadza dzisiaj pod chórem, jak zawsze w drugą niedzielę miesiąca, cegiełki na dębowe ławki do naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim wspierającym dzieło zakupu ławek. Tam także jest gazetka parafialna „Nasza Parafia”.

Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyło 5 rodzin i za ofiary na nowe organy, które złożyły 2 rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Pielgrzymkę do Krakowa-Łagiewnik w dniu 19 listopada, na uroczystości związane z Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, organizuje Misja Świętej Faustyny. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2016 rok
Temat I semestru: …zanim przyszedł Jezus …
wtorki, godz. 19.00 – sala dolnego kościoła
prowadzi – ks. dr Andrzej Bosowski

11 X Ogólny zarys historii zbawienia.

18 X Religia Mojżeszowa.

25 X Okres tzw. „sędziów Izraela”.

przerwa rekolekcyjna

15 XI Zjednoczone królestwo – wielcy królowie: Saul, Dawid i Salomon.

22 XI Rozłamy polityczne i pierwsza niewola.

29 XI Dekret Cyrusa (538 p.n.e.) i powrót z niewoli.

6 XII Aleksander Wielki na Bliskim Wschodzie.

przerwa adwentowa

20 XII Wojny Machabejskie.

przerwa świąteczna