Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła – 2 października 2016 r.

Spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.30. Procesja eucharystyczna o godz. 18.30.

Od piątku – 7 października, rozpoczynamy doroczną adorację Najświętszego Sakramentu, popularnie zwaną „czterdziestogodzinnym nabożeństwem”. W piątek i sobotę adoracja od godz. 7.30 do godz. 21.00, w niedzielę adoracja od godz. 13.30 do godz. 17.30 i po Mszy wieczornej do godz. 21.00. Zachęcamy do nawiedzania w tych dniach kościoła i adoracji Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy także do udziału w Nowennie do Św. Maksymiliana, która odbywa się po Eucharystii o godz. 19.00. Nowenna poprzedza Uroczystość Odpustu Parafialnego, który obchodzimy corocznie 10 października. Główna Eucharystia Odpustowa celebrowana będzie w poniedziałek – 10 października o godz. 19.00 a przewodniczył jej będzie Biskup Piotr Jarecki, który w czasie tej Uroczystości udzieli także sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Odpust Parafialny to najważniejsze święto każdej parafii, zapraszamy więc do udziału w tej Uroczystości.

Nabożeństwa różańcowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie w październiku o godz. 18.30. Zapraszamy także w dni powszednie na modlitwę różańcową przed grotą maryjną po Eucharystii o godz. 10.00. W dniach czterdziestogodzinnego nabożeństwa, t.j. w piątek i sobotę, modlitwy różańcowej przy grocie maryjnej nie będzie.

Zapraszamy dzieci i młodzież na spotkania kandydatów do ministrantów i bielanek, które odbywają się w niedzielę o godz. 12.00 w sali przy kancelarii parafialnej.

Poniedziałkowe wypominki za zmarłych w październiku będą o godz. 18.00.

Rezerwację intencji mszalnych na pierwsze półrocze przyszłego roku przyjmować będziemy od poniedziałku – 3 października w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia.

Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na modlitwę w intencjach: Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam, we wtorek – 4 października o godz. 18.30.

Po wakacyjnej przerwie wznawiamy duszpasterstwo akademickie. Zapraszamy studentów i młodzież pracującą na spotkania, które odbywają się we wtorki o godz. 20.00 w sali przy kancelarii parafialnej. Pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek – 4 października.

Zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym, które rozpoczynają się w środę – 5 października, o godz. 19.00 w dolnym kościele.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 5 października o godz. 20.00 w kościele.

W czwartek – 6 października, obchodzimy I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Eucharystii wieczornej do godz. 21.00.

W piątek obchodzimy I piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 18.00.

Zebranie ministrantów, bielanek, scholii dziecięcej wraz z rodzicami w piątek – 7 października o godz. 19.45 w sali dolnego kościoła.

Wszystkich udających się na pielgrzymkę parafialną do Włoch, zapraszamy na spotkanie informacyjne w sobotę – 8 października, o godz. 19.45 w sali dolnego kościoła.

Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Opłatę za gazety składamy do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na nowe organy, które w ostatnim tygodniu złożyły 2 rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy „Bóg zapłać”.