Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła – 25 września 2022 r.

Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła – 25 września 2022 r.

Spotkanie dla kandydatów do służby liturgicznej ministrantów, bielanek i scholanek dziś o godz.12.00 w sali dolnego kościoła.

Spotkanie młodzieży zapisanej na przygotowanie do bierzmowania odbędzie się dzisiaj o godz. 20.00 w kościele. Z młodzieżą zapraszamy także ich rodziców.

Dzisiaj po każdej Mszy św. istnieje możliwość za darmo wybrać sobie w kaplicy bocznej obraz, krzyż, modlitewnik, różaniec, książkę. Godnym zagospodarowaniem poświęconych przedmiotów zajmuje się Misja św. Faustyny.

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast całego świata, odbywać się będzie w środę – 28 września. Także nasza parafia włączy się w to dzieło. Misja Świętej Faustyny zaprasza 28 września o godz. 15.00 na następujące skrzyżowania: Gotarda i Rzymowskiego, Modzelewskiego i Al. Lotników oraz Rzymowskiego i Al. Wilanowska, gdzie będzie prowadzona modlitwa do Bożego Miłosierdzia.

Nabożeństwa różańcowe rozpoczynamy od soboty – 1 października. Nabożeństwa w kościele przed Najświętszym Sakramentem codziennie w październiku o godz. 18.30. Różaniec przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00.

Zapraszamy do udziału w Nowennie do Św. Maksymiliana, która odbywać się będzie codziennie od 1 do 9 października po Eucharystii o godz. 19.00. Nowenna poprzedza Uroczystość Odpustu Parafialnego, który obchodzimy corocznie 10 października.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 1 października po Eucharystii godz. 19.00.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę ? 2 października o 16.30 w sali dolnego kościoła a procesja eucharystyczna o godz.18.30.

Rezerwację intencji mszalnych na pierwsze półrocze przyszłego roku przyjmować będziemy od 3 października w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia.

Zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne organizowane przez parafialną Odnowę w Duchu Świętym. Wszystkie szczegóły podane będą na pierwszym spotkaniu, które odbędzie się 7 października o godz. 18.30 w sali dolnego kościoła.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które we wrześniu złożyło dwadzieścia rodzin na łączną sumę 8740 zł. Ofiary te są przeznaczone na prace zabezpieczające izolację schodów przed kościołem. Prace te będą jeszcze wykonywane w dwóch etapach, aby nie ograniczać wejścia do świątyni. Dziękujemy troszczącym się o materialne potrzeby parafii.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy głównym wyjściu z kościoła.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku za ławkami.