Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła – 1 października 2023 r.

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła – 1 października 2023 r.

Spotkanie grupy Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła.  Procesja eucharystyczna dzisiaj o godz. 18.30.

Nabożeństwa różańcowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie w październiku o godz. 18.30. Różaniec przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00. W dniach czterdziestogodzinnego nabożeństwa – w przyszłą sobotę, niedzielę i poniedziałek – modlitwy  różańcowej  przy  grocie  maryjnej  nie  będzie. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy także dzieci, dla których przygotowaliśmy różańcowe serce do wyklejania.

Uroczystość Odpustu Parafialnego obchodzić będziemy we wtorek – 10 października. Odpust ku czci Św. Maksymiliana w naszej parafii, obchodzony jest w rocznicę kanonizacji. Odpust Parafialny to najważniejsze święto w każdej parafii. W tym dniu relikwie Św. Maksymiliana będą wystawione na każdej Eucharystii do publicznej czci na ołtarzu głównym. Uroczysta Msza św. o godz. 19:00. W ramach przygotowania do Odpustu Parafialnego, zapraszamy do udziału w Nowennie do Św. Maksymiliana, która odbywa się codziennie po Eucharystii o godz. 19.00 oraz do uczestnictwa w dorocznej adoracji Najświętszego Sakramentu, popularnie zwanej „czterdziestogodzinnym nabożeństwem”. W sobotę, niedzielę i poniedziałek adoracja od godz. 7.30 do godz. 21.00 w Niedzielę od 13:30 do 17:30. Zachęcamy do nawiedzania w tych dniach kościoła i adoracji Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie.  Przez  te  trzy  dni  kaplica  adoracyjna  będzie  nieczynna.

Obecna Parafialna Rada Duszpasterska i Rada Ekonomiczna kończy swoją kadencję 10 października. Nowa Rada Duszpasterska i Rada Ekonomiczna w nowych składach, na trzyletnią kadencję, zostaną powołane w Niedzielę 15 października podczas Mszy św. o godz. 12:30.

Rezerwację intencji mszalnych na pierwsze półrocze przyszłego roku przyjmować będziemy od 2 października w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia.

Poniedziałkowe wypominki za zmarłych w październiku o godz. 18.00.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 4 października o godz. 19.30 w kościele.

Liturgiczne wspomnienie Św. Faustyny, której relikwie są w naszej świątyni, obchodzimy w czwartek – 5 października. W tym dniu relikwie będą wystawione do publicznej czci na ołtarzu głównym.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek 6 października, po Nowennie do Św. Maksymiliana do  godz. 21.00.  Adorację  prowadzi  Akcja  Katolicka.

Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek – 6 października od godz. 9.30 i  od  godz.18.30.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 7 października po Eucharystii godz. 19.00.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Lichenia w sobotę 7 października. Jest kilka wolnych miejsc. Koszt 120 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Tomasza.

Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na cykl 5 spotkań apologetycznych zatytułowany „Zrozumieć wiarę. Dlaczego…?” Na spotkaniach będziemy odpowiadać na popularne zarzuty wobec nas wierzących. Spotkania odbywać się będą w każdą niedzielę października o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła. W programie m.in. modlitwa i konferencja.

Przyjmujemy kandydatów do ministrantów, bielanek oraz scholii dziecięcej
i młodzieżowej. Spotkanie informacyjne dla chętnych dzieci wraz z ich rodzicami odbędzie się w niedzielę – 8 października po Eucharystii o godz. 11.00  w  sali  dolnego  kościoła.