Dziewiąta Niedziela Zwykła –  2 czerwca 2024 r.

Dziewiąta Niedziela Zwykła –  2 czerwca 2024 r.

Drugi czerwca, to rocznica pierwszej Mszy Świętej, którą odprawił Św. Jan Paweł II na Ojczystej ziemi w 1979 r. Duży witraż ścienny w naszym kościele, w prawej bocznej ścianie kościoła, przedstawia to wielkie w dziejach naszej Ojczyzny wydarzenie. Ksiądz Prymas Stefan Wyszyński przekazał, do powstającej wówczas naszej parafii,  krzyż  i  ołtarz  z  ówczesnego  pl. Zwycięstwa, gdzie celebrowana była  ta  historyczna  Msza Święta.  Krzyż ten stoi na naszym placu przykościelnym a ołtarz, podzielony na cztery części i obłożony marmurem, stanowi boczne ołtarze w naszym kościele. Dziś po Mszy św. o godz. 19.00 Odnowa w Duchu Świętym i Parafialna Schola Młodzieżowa zapraszają na wieczór uwielbienia ze św. Janem Pawłem II.

Od siedemnastu lat, w pierwszą niedzielę czerwca, obchodzimy Święto D ziękczynienia. Główne uroczystości odbywają się w świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. W parafiach prowadzona jest zbiórka ofiar na prace wykończeniowe świątyni Opatrzności Bożej, które  zbierane  są  dzisiaj  przy  wyjściu  z  kościoła.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca dzisiaj – 2 czerwca o godz. 16.30  w  sali  dolnego  kościoła  a  procesja  eucharystyczna  dzisiaj  o  godz. 18.30.

Nabożeństwa  czerwcowe, ku  czci  Serca  Jezusowego, codziennie  o  godz. 18.30.

Poniedziałkowa  modlitwa  wypominkowa  za  zmarłych  w  czerwcu  o  godz. 18.00.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 5 czerwca o godz. 19.30 w kościele.

Poświęcenie wianków z ziół, pędów zbóż, gałązek drzew i kwiatów w czwartek – 6 czerwca, na Eucharystiach o godz. 7.00, 10.00 i 19.00. Obrzęd ten jest prośbą, aby Bóg otaczał opieką nasze pola, łąki i lasy oraz pozwolił im wydać obfite plony, które  będą  służyły  zdrowiu  ludzi  i  zwierząt.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 6 czerwca po Eucharystii godz. 19.00 do g. 21.00. Adorację  prowadzi  Akcja  Katolicka.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzimy w piątek – 7 czerwca. Eucharystie tego dnia o godzinach: 7.00, 10.00 i 19.00. Z racji tej Uroczystości nie obowiązuje post piątkowy. W tym dniu jednocześnie obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa – od godz. 9.30  oraz od godz. 18.30.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbędzie się wyjątkowo w przyszłą niedzielę, czyli drugą niedzielę a nie jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki lub w ofiaromacie.