Osiemnasta Niedziela Zwykła – 31 lipca 2016 r.

Przypominamy, że od roku 1984 miesiąc sierpień, ze względu na wielkie uroczystości Maryjne i ważne rocznice narodowe – obchodzimy jako miesiąc abstynencji. W wymiarze religijnym abstynencja jest wynagrodzeniem Bogu za grzechy związane z alkoholizmem. Jest też znakiem sprzeciwu wobec towarzyskiego przymusu picia, a zatem dobrym przykładem dla innych.

W poniedziałek – 1 sierpnia, przypada 72 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Za poległych w Powstaniu Warszawskim modlić się będziemy tego dnia na Eucharystiach o godz. 7.00 i 19.00.

W najbliższy piątek – 5 sierpnia, obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 18.00.

Nabożeństwo wynagradzające za grzechy, odprawiane w pierwsze soboty miesiąca, odbędzie się w najbliższą sobotę – 6 sierpnia o godz. 9.00. Po nabożeństwie Eucharystia o godz. 10.00, z racji przypadającego tego dnia Święta Przemienienia Pańskiego.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 6 sierpnia o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej imienna modlitwa za tych zmarłych.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę – 7 sierpnia o godz. 17.30 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chętnych do naszej parafialnej wspólnoty różańcowej.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na prace gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyła 1 rodzina. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Zapisy na Pielgrzymkę Akademicką na Jasną Górę, prowadzone będą w kościele akademickim Św. Anny przy ul. Krakowskie Przedmieście 68, od 2 do 4 sierpnia w godz. 9.00 – 19.30. Zapisy na Warszawską Pielgrzymkę Paulińską, prowadzone będą w kościele Ojców Paulinów przy ul. Długa 3 od 2 do 5 sierpnia w godz. 9.00 – 19.00.