Dziesiąta Niedziela  Zwykła –  11 czerwca 2023

Dziesiąta Niedziela  Zwykła –  11 czerwca 2023 r.

Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego przed Najświętszym Sakramentem codziennie  w  czerwcu  o  godz. 18.30.

Poniedziałkowa modlitwa wypominkowa za zmarłych w czerwcu o godz. 18.00.

Liturgiczne wspomnienie Bł. Ewy Noiszewskiej obchodzimy w poniedziałek – 12 czerwca, Św. Antoniego we wtorek – 13 czerwca a Św. Brata Alberta Chmielowskiego w sobotę 17 czerwca. W tych dniach, każda z relikwii tych świętych, wystawiona będzie do publicznej czci na ołtarzu głównym.

Zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo fatimskie, które sprawowane będzie we wtorek – 13 czerwca po Eucharystii o godz. 19.00.

Poświęcenie wianków z ziół, pędów zbóż, gałązek drzew i kwiatów w czwartek – 15 czerwca, na Eucharystiach o godz. 7.00, 10.00 i 19.00. Obrzęd ten jest prośbą, aby Bóg otaczał opieką nasze pola, łąki i lasy oraz pozwolił im wydać obfite plony, które  będą  służyły  zdrowiu  ludzi  i  zwierząt.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzimy w piątek – 16 czerwca. Eucharystie tego dnia o godzinach: 7.00, 10.00 i 19.00. Z racji tej Uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

Parafia organizuje wyjazd rekolekcyjny dla młodzieży w dniach od 31 lipca do 4 sierpnia do Piwnicznej. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy na wyjazd młodzieżowy prowadzi Ks. Proboszcz w wyjściu z kościoła.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej w dniach 16 do 23 września. Bliższych informacji udziela Ks. Tomasz.  Organizujemy również pielgrzymkę do Lourdes, Montserrat, Barcelony w dniach od 27 września do 4 października. Bliższych informacji udziela Ks. Proboszcz.  

Parafia organizuje wyjazd na beatyfikację rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z ich dziećmi, która odbędzie się 10 września w Markowej. Bliższych informacji udziela i przyjmuje zapisy Ks. Krystian w wyjściu z kościoła.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej odbędzie się w przyszłą niedzielę – 18 czerwca o godz. 20.00 na plebanii.

Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.