Modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała

W naszej parafii w każdą ostatnią środę miesiąca modlimy się o uzdrowienie duszy i ciała. Wszystkich chcących włączyć się w tę modlitwę zapraszamy na Eucharystię o godz. 19.00, po której będziemy modlić przed Najświętszym Sakramentem.

W miesiącu październiku hasłem modlitwy o uzdrowienie jest „Panie, przymnóż nam wiary” Łk 17,5. Zatrzymamy się nad naszymi sercami i otwartością na Boże łaski i zaproszenie do podróży wiary. Wiary ciągle mamy za mało i nieustannie musimy prosić Pana o jej łaskę. Wiara jest warunkiem uzdrowienia, zgodnie ze słowami Jezusa: „twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju” Łk 8, 48. Przewodnikiem będzie nam Słowo Boże z Ewangelii wg św. Łukasza – Łk 8, 40-48. Często jesteśmy podobni do kobiety cierpiącej na krwotok i szukamy uzdrowienia poza Jezusem – a to u Niego jest nasze zbawienie i nasze zdrowie.