Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła – 31 października 2021 r.

Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła – 31 października 2021 r.

Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzimy w poniedziałek – 1 listopada. Eucharystie w tym dniu odprawiane będą według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. o godz.17.30, której nie będzie. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwane ?Dniem Zadusznym?, obchodzimy we wtorek – 2 listopada. Eucharystie w tym dniu o godz.: 7.00, 10.00 i 19.00. Procesja z modlitwami za zmarłych w Dzień Zaduszny po Eucharystii o godz. 10.00.

Stolica Apostolska ogłosiła, że także w tym roku, ze względu na trwającą epidemię, odpust za zmarłych można uzyskać przez cały listopad. Każdego dnia można ofiarować odpust zupełny za jednego zmarłego. Warunkami odpustu są: pobożne nawiedzenie cmentarza, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa według intencji Ojca Świętego i wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Osoby, które z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, warunek nawiedzenia cmentarza i przyjęcia Komunii Świętej, mogą spełnić w sposób duchowy.

Na ? wypominki ? za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 3 listopada o godz. 19.45.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 4 listopada, po Eucharystii wieczornej do godz. 21.00. Adorację prowadzi Akcja Katolicka.

Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek – 5 listopada od godz. 9.30 i od godz.18.00.

Nabożeństwa do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele odbywają się w soboty o godz. 18.30. W czasie nabożeństw modlimy się szczególnie za Ojczyznę, przyzywając wstawiennictwa naszych Świętych Rodaków. Zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 6 listopada po Eucharystii godz. 19.00.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 7 listopada o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła a procesja eucharystyczna o godz. 18.30.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w październiku złożyło trzydzieści cztery rodziny na łączną sumę 9.300 zł. Troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy ?Bóg zapłać?.

Akcja Katolicka w przyszłą niedzielę rozprowadzać będzie świecę Niepodległości, którą zapalamy 11 listopada. Jest ona formą cegiełki na Świątynię Opatrzności Bożej.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk