Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 12 kwietnia 2020 r.

Wszystkim Parafianom składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech Zmartwychwstały Chrystus przezwycięży wszelkie zło, które jest w nas, w naszych rodzinach i społeczeństwie. Niech Jego łaska opromienia nasze życie, abyśmy zawsze umieli wybierać tylko dobro i pełniąc wolę Bożą budowali świat miłości, pokoju i radości. Oby Bóg przyjął nasze wyrzeczenia, które czynimy zachowując nałożone przez władze państwowe przepisy sanitarne i dał nam wszystkim łaskę życia i zdrowia a wspólne przebywanie w mieszkaniach, niech pogłębi naszą więź i miłość rodzinną.

Duszpasterze

W pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych i następną niedzielę obowiązuje dotychczasowy porządek Mszy Świętych, które sprawowane są o godzinach: 7.00, 8.00 ? nie będzie tej Mszy w pierwszy dzień Świąt, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 17.00, 18.00 i 19.00. W dni powszednie Msze Święte sprawowane są o godzinach: 7.00, 9.00, 10.00, 18.00 i 19.00. Osoby, które zamówiły intencję Mszy Świętej mogą wejść do kościoła bocznymi drzwiami, od strony groty maryjnej, najpóźniej 5 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej. Przypominamy, że kiedy odprawiana jest Msza Święta w kościele, działa nagłośnienie przed kościołem. W niedzielę działa nagłośnienie wokół całego kościoła a w dni powszednie tylko nagłośnienie boczne przy grocie maryjnej. W czasie, kiedy w kościele udzielana jest Komunia Święta, także jest Ona udzielana stojącym na zewnątrz kościoła. W niedzielę i święta Komunia udzielana jest przy drzwiach głównych i drzwiach bocznych do kościoła a w dni powszednie tylko przy drzwiach bocznych do kościoła – od strony groty maryjnej. Stojących na zewnątrz kościoła obowiązuje zachowanie dwumetrowego odstępu pomiędzy sobą. Nieprzestrzeganie zarządzeń państwowych skutkować może mandatami karnymi, nakładanymi przez służby porządkowe. Przypominamy także o możliwości adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w kaplicy adoracyjnej, która otwarta jest codziennie od godz. 9.00 do godz. 22.00.

Pamiętajmy w tych trudnych dniach o osobach chorych, starszych i samotnych, mieszkających w naszych blokach. Zainteresujmy się, czy nie potrzebują naszej pomocy w codziennych potrzebach.

Przypominamy, że z racji obchodzonej w tym tygodniu Oktawy Wielkanocnej w najbliższy piątek – 17 kwietnia nie obowiązuje post piątkowy.

Dziękujemy pięćdziesięciu siedmiu osobom, które w ostatnim tygodniu złożyły ofiary na tacę przez wpłatę tej ofiary na konto parafialne na łączną sumę 7.840 zł. Dzięki tym ofiarom możemy po części opłacać bieżące rachunki i wynagrodzenie świeckich pracowników parafialnych. Dziękujemy także jedenastu rodzinom za indywidualne ofiary na prace gospodarcze w kościele na łączną sumę 4.550 zł. a prowadzone będą prace remontowe w świetlikach wieży kościoła. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.