Niedziela  Palmowa ? 02 kwietnia 2023 r.

Niedziela  Palmowa ? 02 kwietnia 2023 r.

Nasza parafia włącza się w ogólnopolską inicjatywę ?Noc konfesjonałów? w ramach której spowiedź w środę od godz. 18:30 do 24:00. O godz. 20:00 do 21 będzie również możliwość spowiedzi w języku angielskim, włoskim, francuskim i hiszpańskim. To ostatnia szansa spowiedzi przed świętami.

Porządek  obchodów  Triduum  Paschalnego  w  naszej  parafii:

Wielki Czwartek ? w tym dniu nie ma Eucharystii porannych. Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmywania nóg o godz. 19.00, potem adoracja  w  Ciemnicy  do  godz. 22.00

Wielki Piątek ? w tym dniu obowiązuje post ścisły, jeśli to możliwe także w Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej. Przez cały dzień adoracja w Ciemnicy. Poranna modlitwa Kościoła – jutrznia o godz. 8.00, Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00, potem adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. Dla chorych i starszych oraz dzieci, będzie dodatkowo adoracja krzyża w Wielki Piątek o godz. 15.00 z komunią świętą pierwszopiątkową.

Wielka Sobota ? przez cały dzień adoracja przy Grobie Pańskim. Poranna modlitwa Kościoła – jutrznia o godz. 8.00. Błogosławienie pokarmów w godz. 8.00 – 18.00 w sali dolnego kościoła. W tych godzinach ministranci będą także rozprowadzali wodę święconą, którą pokrapiamy nasze mieszkania  po  śniadaniu  wielkanocnym.

Wigilia Paschalna rozpoczynająca Święta Wielkanocne ? w sobotę o godz. 20.00. Na tę Liturgię przynosimy świece, najlepiej swoje od chrztu, aby uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00 pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Rafała Markowskiego, potem Eucharystie o godzinach: 9.30, 11.00, 12.30,   17.30 i 19.00.  W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Eucharystie sprawowane będą według stałego porządku niedzielnego.

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu do środy włącznie. Kaplica adoracyjna będzie nieczynna od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty.

Zapraszamy do udziału w Nowennie do Miłosierdzia Bożego, która odbywać się będzie codziennie od Wielkiego Piątku – 7 kwietnia o godz. 18.30. Nowenna poprzedza Święto Miłosierdzia Bożego, które obchodzić będziemy w niedzielę –  16 kwietnia.

Wielkanocne świece Caritas możemy nabywać w wyjściu z kościoła.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami.  Należność  za  gazety  prosimy  składać  do puszki,  która się tam  znajduje.