Piąta Niedziela Wielkiego Postu ? 26 marca 2023 r.

Piąta Niedziela Wielkiego Postu ? 26 marca 2023 r.

Gorzkie żale dzisiaj o godz.18.30.

Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych. Spotkania rekolekcyjne dla dorosłych w poniedziałek, wtorek i środę o godzinach: 7:00 10.00 i 19.00 oraz nauki stanowe w poniedziałek dla kobiet i we wtorek dla mężczyzn o godz. 20:30. Rekolekcje szkolne dla szkół podstawowych o godz. 8.15 i 12.00 ? bez klas VIII;  Rekolekcje dla szkół średnich i klas VIII odbędą się w następnym tygodniu. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablotce przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii.

?Rodzina pomaga rodzinie? to formuła świątecznej pomocy potrzebującym w naszej parafii pod patronatem Parafialnego Zespołu Caritas, zastępująca dotychczasową formę pozostawiania produktów w koszu. Chętne rodziny naszej parafii prosimy, aby zgłosiły się w wyjściu z kościoła do wolontariuszy i wyrazili swoją wolę ofiarowania paczki świątecznej dla rodzin i podopiecznych parafialnego Zespołu Caritas. Wielkanocne świece Caritas możemy nabywać przy wyjściu z kościoła.

Dziś w kaplicy bocznej odbywa się kiermasz książki katolickiej ?Czytanie na ogrzewanie?. Wśród pozycji książkowych między innymi książki o Janie Pawle II i wiele innych. Ofiary dobrowolne za książki są cegiełką na ogrzewanie kościoła.

Zbiórka ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego i kwiaty świąteczne do ołtarzy, odbywa się dzisiaj i przez dni rekolekcyjne przy wyjściach z kościoła.

Ostatnie w tym Wielkim Poście nabożeństwa drogi krzyżowej w piątek ? 31 marca o godzinach: 10.30, 18.00 – dla dzieci i 19.45 – droga krzyżowa ulicami parafii, która rozpocznie się przed kościołem i przejdzie tradycyjną trasą.  Na tę drogę krzyżową prosimy przynieść świece lub lampiony.

Zapraszamy pielgrzymów udających się do Portugalii i Hiszpanii z Ks. Proboszczem na spotkanie organizacyjne w sobotę 1 kwietnia o godz. 17:00 w sali dolnego kościoła.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 1 kwietnia  po  Eucharystii  godz. 19.00.

Przyszła niedziela – to Niedziela Palmowa. Każda Eucharystia rozpoczynać się będzie poświęceniem palm przy wejściu do kościoła. Palmy rozprowadzać będą przed kościołem dziewczęta ze służby liturgicznej bielanek. Nabywając palmy od bielanek, wspieramy własną parafię.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w marcu złożyło dwadzieścia rodzin na łączną sumę 10100 zł. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne: ?Bóg zapłać?.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy głównym wyjściu z kościoła.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.