Niedziela Palmowa – 20 marca 2016 r.

Porządek obchodów Triduum Paschalnego w naszej parafii:
Wielki Czwartek – w tym dniu nie ma Eucharystii porannych. Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmywania nóg o godz. 19.00, potem adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00
Wielki Piątek – w tym dniu obowiązuje post ścisły, jeśli to możliwe także w Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej. Przez cały dzień adoracja w Ciemnicy. Poranna modlitwa Kościoła – jutrznia o godz. 8.00, Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00, potem adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. Dla chorych i starszych będzie dodatkowo adoracja krzyża w Wielki Piątek o godz. 15.00.
Wielka Sobota – przez cały dzień adoracja przy Grobie Pańskim. Poranna modlitwa Kościoła – jutrznia o godz. 8.00. Błogosławienie pokarmów w godz. 8.00 – 18.00 w sali dolnego kościoła. W tych godzinach ministranci będą także rozprowadzali wodę święconą, którą pokrapiamy nasze mieszkania po śniadaniu wielkanocnym i zachowujemy na wizytę duszpasterską. Wszystkich motocyklistów na motorach zapraszamy na poświęcenie pokarmów na godzinę 14.00, które odbędzie się wokół naszego kościoła.
Wigilia Paschalna rozpoczynająca Święta Wielkanocne – w sobotę o godz. 19.30. Na tę Liturgię przynosimy świece, najlepiej swoje od chrztu, aby uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00, potem Eucharystie o godzinach: 9.30, 11.00, 12.30, 17.30 i 19.00. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Eucharystie będą sprawowane według stałego porządku niedzielnego.

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu do środy włącznie. Od czwartku kancelaria będzie nieczynna do zakończenia Świąt Wielkanocnych.

Zapraszamy do udziału w Nowennie do Miłosierdzia Bożego, która odbywać się będzie od Wielkiego Piątku – 25 marca o godz. 18.30. Nowenna poprzedza Święto Miłosierdzia Bożego, które obchodzić będziemy w niedzielę – 3 kwietnia.

Dobiega końca, trwające cztery lata, nawiedzenie Obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii. Obraz kończy nawiedzenie rodzin w blokach przy ul. Tuchlińskiej. Jego pożegnanie przez mieszkańców odbędzie się w sobotę – 2 kwietnia o godz. 17.30 przy bloku Tuchlińska 2, skąd zostanie przeniesiony procesyjnie do kościoła. Uroczystość dziękczynna za nawiedzenie Obrazu Jezusa Miłosiernego odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę – 3 kwietnia o godz. 12.30. W czasie tej uroczystości, przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego, zostaną umieszczone relikwie Św. Faustyny Kowalskiej i Bł. Michała Sopoćko. Uroczystości przewodniczył będzie Kardynał Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół Caritas, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej. Zespół Caritas rozprowadza także pod chórem świece wielkanocne, z czego dochód przeznaczony jest na pomoc świąteczną dla rodzin objętych pomocą Caritas.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na prace gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyła 1 rodzina oraz za ofiarę na nowe organy, które złożyły 2 rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Misja Św. Faustyny zaprasza na pielgrzymkę do Płocka, miejsca pierwszych objawień Pana Jezusa św. Faustynie, która planowana jest na 23 kwietnia. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Pielgrzymkę do Ziemi Świętej organizuje biblista ks. prof. Janusz Kręcidło. Informacje i zapisy tel. 502 266 701

REKOLEKCJE SZKOLNE
Szkoły Średnie i Gimnazjum
21 III, 22 III, 23 III (poniedziałek, wtorek, środa)
– godz. 11.00 – wszystkie klasy

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2016 rok
wtorki, godz. 19.00 – dolny kościół
prowadzi – ks. prałat dr Andrzej Bosowski

przerwa rekolekcyjna i świąteczna

29 III – Pusty grób a Zmartwychwstanie Jezusa.

5 IV – „Marto! Matro! Troszczysz się i niepokoisz o wiele …” (Łk 10, 42)

12 IV – „Bo kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma, pozbawią go i tego, co wydaje mu się, że ma” (Mk 4, 25)

19 IV – „Wielu jest powołanych, lecz mało wybranych” (Mt 22, 14)

26 IV – Dlaczego apostołowie mieli głosić Ewangelię „idąc”?

przerwa świąteczna

10 V – Problem tzw. sekretu mesjańskiego ?

17 V – „Aby patrzyli oczami, a nie widzieli … żeby się nie nawrócili” (Mk 4, 12)

24 V – „Czy nie był to czas na figi …”? (Mk 11, 12-14)