Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 27 marca 2016 r.

Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech Zmartwychwstały Chrystus przezwycięży wszelkie zło, które jest w nas, naszych rodzinach i społeczeństwie. Niech Jego łaska opromienia nasze życie, abyśmy zawsze umieli wybierać tylko dobro i pełniąc wolę Bożą budowali świat miłości, pokoju i radości.

Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00, potem Eucharystie o godzinach: 9.30, 11.00, 12.30, 17.30 i 19.00. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Eucharystie będą sprawowane według stałego porządku niedzielnego. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych – w poniedziałek – Eucharystie sprawowane będą według stałego porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w poniedziałek przeznaczone będą na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Zapraszamy na modlitwę uwielbienia Jezusa Zmartwychwstałego, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek wielkanocny po Eucharystii o godz. 19.00.

Przypominamy o trwającej Nowennie do Miłosierdzia Bożego, która odbywa się codziennie o godz. 18.30. Poprzedza ona Święto Miłosierdzia Bożego, które obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę – 3 kwietnia.

Dobiega końca, trwające cztery lata, nawiedzenie Obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii. Obraz kończy nawiedzenie rodzin w blokach przy ul. Tuchlińskiej. Jego pożegnanie przez mieszkańców odbędzie się w sobotę – 2 kwietnia o godz. 17.30 przy bloku Tuchlińska 2, skąd zostanie przeniesiony procesyjnie do kościoła. Uroczystość dziękczynna za nawiedzenie Obrazu Jezusa Miłosiernego odbędzie się w przyszłą niedzielę – 3 kwietnia o godz. 12.30. W czasie tej uroczystości, przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego, zostaną umieszczone relikwie Św. Faustyny Kowalskiej i Bł. Michała Sopoćko. Uroczystości przewodniczył będzie Kardynał Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski.

Po świątecznej przerwie wznawiamy konwersatorium z Pisma Świętego, które prowadzi ks. prałat dr Andrzej Bosowski. Najbliższe spotkanie we wtorek – 29 marca o godz. 19.00 w sali dolnego kościoła.

W piątek – 1 kwietnia, obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 15.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 18.00. Na godz. 20.00 zapraszamy szczególnie młodych parafian na modlitewne czuwanie przed Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w lipcu w Polsce.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, w sobotę – 2 kwietnia o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnego wynagradzania za grzechy.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 2 kwietnia o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej imienna modlitwa za tych zmarłych.

Procesja eucharystyczna w przyszłą niedzielę – 3 kwietnia o godz. 18.30.

Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się za dwa tygodnie – 10 kwietnia o godz. 16.30.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na prace gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły 3 rodziny oraz za ofiarę na nowe organy, które złożyła 1 rodzina. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Misja Św. Faustyny zaprasza na pielgrzymkę do Płocka, miejsca pierwszych objawień Pana Jezusa św. Faustynie, która planowana jest na 23 kwietnia. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Pielgrzymkę do Ziemi Świętej organizuje biblista ks. prof. Janusz Kręcidło. Informacje i zapisy tel. 502 266 701

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2016 rok
wtorki, godz. 19.00 – dolny kościół
prowadzi – ks. prałat dr Andrzej Bosowski

przerwa rekolekcyjna i świąteczna

29 III – Pusty grób a Zmartwychwstanie Jezusa.

5 IV – „Marto! Matro! Troszczysz się i niepokoisz o wiele …” (Łk 10, 42)

12 IV – „Bo kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma, pozbawią go i tego, co wydaje mu się, że ma” (Mk 4, 25)

19 IV – „Wielu jest powołanych, lecz mało wybranych” (Mt 22, 14)

26 IV – Dlaczego apostołowie mieli głosić Ewangelię „idąc”?

przerwa świąteczna

10 V – Problem tzw. sekretu mesjańskiego ?