Piąta Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2016 r.

Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę o godzinach: 7.00, 10.00 i 19.00. Nauka stanowa dla kobiet w poniedziałek o godz. 20.00, dla mężczyzn we wtorek o godz. 20.00. Spowiedź pół godziny przed rozpoczęciem spotkań rekolekcyjnych. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami i korzystajmy ze spowiedzi w czasie trwających rekolekcji.

Zbiórka ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego i kwiaty świąteczne do ołtarzy, odbywa się dzisiaj i przez dni rekolekcyjne przy wyjściach z kościoła.

Nabożeństwo fatimskie dzisiaj – 13 marca, po Eucharystii o godz. 19.00.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej rozprowadza dzisiaj pod chórem, jak zawsze w drugą niedzielę miesiąca, cegiełki na dębowe ławki do naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim wspierającym dzieło zakupu ławek. Tam także jest kolejny numer pisma parafialnego.

Ostatnie w tym Wielkim Poście nabożeństwa drogi krzyżowej w piątek – 18 marca o godzinach: 10.30, 18.00 – dla dzieci, o 19.45 – droga krzyżowa ulicami parafii, która rozpocznie się przed kościołem przy krzyżu papieskim i przejdzie ulicami: Rzymowskiego, Orzycką, al. Lotników i Bełdan. Na tę drogę krzyżową przynieśmy świece.

Msza św. o Miłosierdziu Bożym, którą sprawujemy w czasie trwającego obecnie w naszej parafii nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego, piątek – 18 marca o godz. 19.00.

Przedświąteczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 19 marca od godz. 9.00. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Ogólnodiecezjalne spotkanie młodzieży odbędzie się w sobotę – 19 marca w kościele Ofiarowania Pańskiego na Ursynowie. Młodzież naszej parafii zbiera się przy kościele w sobotę – 19 marca o godz. 13.00 i wspólnie z Ks. Andrzejem uda się na to spotkanie.

Przyszła niedziela – 20 marca, to Niedziela Palmowa. Każda Eucharystia rozpoczynać się będzie poświęceniem palm przy wejściu do kościoła. Palmy rozprowadzać będą przed kościołem dziewczęta ze służby liturgicznej bielanek. Nabywając palmy od bielanek, wspieramy własną parafię, a nie obce osoby handlujące przy kościele.

Zespół Caritas rozprowadza przy wyjściu głównym z kościoła świece wielkanocne. Możemy także składać produkty żywnościowe do paczek świątecznych dla ubogich do kosza ustawionego przed bocznym ołtarzem Św. Antoniego.

Misja Św. Faustyny zaprasza na pielgrzymkę do Płocka, miejsca pierwszych objawień Pana Jezusa św. Faustynie, która planowana jest na 23 kwietnia. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Z racji obchodzonego jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski, możemy nabyć książkę na ten temat oraz domowe kropielnice na wodę święconą. Książki i kropielnice są do nabycia za środkowym rzędem ławek, a należność za nie prosimy składać do puszki, która się tam znajduje. Opłata za książki jest dobrowolna a za kropielnice wynosi 20 zł. Wodę święconą do kropielnic możemy brać ze specjalnego pojemnika, który znajduje się przy chrzcielnicy.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na prace gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły 3 rodziny oraz za ofiary na nowe organy, które złożyły 2 rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

REKOLEKCJE SZKOLNE
Szkoły Średnie i Gimnazjum
21 III, 22 III, 23 III (poniedziałek, wtorek, środa)
– godz. 11.00 – wszystkie klasy

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2016 rok
wtorki, godz. 19.00 – dolny kościół
prowadzi – ks. prałat dr Andrzej Bosowski

przerwa rekolekcyjna i świąteczna

29 III – Pusty grób a Zmartwychwstanie Jezusa.

5 IV – „Marto! Matro! Troszczysz się i niepokoisz o wiele …” (Łk 10, 42)

12 IV – „Bo kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma, pozbawią go i tego, co wydaje mu się, że ma” (Mk 4, 25)

19 IV – „Wielu jest powołanych, lecz mało wybranych” (Mt 22, 14)

26 IV – Dlaczego apostołowie mieli głosić Ewangelię „idąc”?

przerwa świąteczna

10 V – Problem tzw. sekretu mesjańskiego ?

17 V – „Aby patrzyli oczami, a nie widzieli … żeby się nie nawrócili” (Mk 4, 12)

24 V – „Czy nie był to czas na figi …”? (Mk 11, 12-14)

31 V – „A jednak wszystkie dzieci mądrości przyznały jej słuszność” (Łk 7, 35)