Niedziela Palmowa ? 5 kwietnia 2020 r.

Ponieważ władze państwowe drastycznie ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń religijnych do pięciu osób, dlatego Liturgie Triduum Paschalnego sprawowane będą w kościele o godz. 19.00, tylko przy udziale kapłanów i przedstawicieli służby liturgicznej. Pozostałych parafian zachęcamy do uczestniczenia w Liturgiach Triduum Paschalnego za pośrednictwem telewizji lub radia. Do spowiedzi można przystąpić umawiając się indywidualne z księdzem przez kontakt w kancelarii parafialnej lub telefonicznie. Numery telefonów do księży: ks. proboszcz ? 22. 215-46-25, ks. Maciej ? 22.215-46-65, ks. Marek ? 22.215-46-85, ks. Piotr ? 22.392-04-35, ks. Kazimierz ? 22.215-46-35. Podane są one również na stronie internetowej parafii w zakładce: DUSZPASTERSTWO ? DUSZPASTERZE. Osoby przystępujące do spowiedzi prosimy o przychodzenie do spowiedzi w rękawiczkach i maskach ochronnych, aby nie pozostawić ewentualnych wirusów w klęczniku konfesjonału a szczególnie na folii na kratkach konfesjonału, przystępującym po nas do spowiedzi.

W Wielki Piątek i Wielką Sobotę będzie możliwość prywatnej adoracji przy Ciemnicy i Grobie Pańskim w kościele, który otwarty będzie w godz. 7.00 ? 17.00. Przypominamy, że wówczas także obowiązuje zarządzenie o przebywaniu w kościele maksymalnie pięciu osob, które mają obowiązek zachować dwumetrowy odstęp pomiędzy sobą. W Wielką Sobotę nie będzie błogosławienia pokarmów w kościele. Przy śniadaniu wielkanocnym pomódlmy się podobnie, jak czynimy to przy wieczerzy wigilijnej. Pomocny tekst takiej modlitwy dostępny będzie w Wielką Sobotę w przedsionku kościoła. Tam także ministranci w Wielką Sobotę wyłożą buteleczki z wodą święconą, którą pokrapiamy nasze mieszkania po śniadaniu wielkanocnym.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie procesji rezurekcyjnej. W pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych obowiązywał będzie dotychczasowy porządek Mszy Świętych. Msze Święte sprawowane będą o godzinach: 7.00, 8.00 ? nie będzie tej Mszy w pierwszy dzień Świąt, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 17.00, 18.00 i 19.00. Przypominamy, że kiedy odprawiana jest Msza Święta w kościele, działa nagłośnienie przed kościołem, dla uczestniczących we Mszach na zewnątrz kościoła a w czasie, kiedy w kościele udzielana jest Komunia Święta, także jest Ona udzielana stojącym na zewnątrz kościoła. Przypominamy, że stojących na zewnątrz kościoła obowiązuje zachowanie dwumetrowego odstępu pomiędzy sobą.

Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli nie tylko powstrzymanie się od pokarmów mięsnych ale ograniczenie ilościowe pożywienia, Post ten obowiązuje wszystkich od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia. Pozostałych katolików obowiązuje w Wielki Piątek zwykły post piątkowy.

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu do środy włącznie. Kaplica adoracyjna będzie nieczynna od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Wielkanocnej.

Pamiętajmy w tych dniach i w okresie świątecznym o osobach chorych, starszych i samotnych, mieszkających w naszych blokach. Zainteresujmy się, czy nie potrzebują naszej pomocy w codziennych potrzebach.

Dziękujemy trzydziestu trzem osobom, które w ostatnim tygodniu złożyły ofiary na tacę przez wpłatę tej ofiary na konto parafialne na łączna sumę 3.695 zł. oraz ośmiu rodzinom za indywidualne ofiary na prowadzone w parafii prace gospodarcze na łączną sumę 2.630 zł. Wszystkim troszczącym się materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.