Niedziela Palmowa ? 14 kwietnia 2019 r.

Porządek obchodów Triduum Paschalnego w naszej parafii:

Wielki Czwartek ? w tym dniu nie ma Eucharystii porannych. Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmywania nóg o godz. 19.00, potem adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00

Wielki Piątek ? w tym dniu obowiązuje post ścisły, jeśli to możliwe także w Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej. Przez cały dzień adoracja w Ciemnicy. Poranna modlitwa Kościoła – jutrznia o godz. 8.00, Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00, potem adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. Dla chorych i starszych będzie dodatkowo adoracja krzyża w Wielki Piątek o godz. 15.00.

Wielka Sobota ? przez cały dzień adoracja przy Grobie Pańskim. Poranna modlitwa Kościoła – jutrznia o godz. 8.00. Błogosławienie pokarmów w godz. 8.00 – 18.00 w sali dolnego kościoła. W tych godzinach ministranci będą także rozprowadzali wodę święconą, którą pokrapiamy nasze mieszkania po śniadaniu wielkanocnym.

Wigilia Paschalna rozpoczynająca Święta Wielkanocne ? w sobotę o godz. 20.00. Na tę Liturgię przynosimy świece, najlepiej swoje od chrztu, aby uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00, potem Eucharystie o godzinach: 9.30, 11.00, 12.30, 17.30 i 19.00. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Eucharystie będą sprawowane według stałego porządku niedzielnego.

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu do środy włącznie. Kaplica adoracyjna będzie nieczynna od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Wielkanocnej.

Zapraszamy do udziału w Nowennie do Miłosierdzia Bożego, która odbywać się będzie od Wielkiego Piątku – 19 kwietnia o godz. 18.30. Nowenna poprzedza Święto Miłosierdzia Bożego, które obchodzić będziemy w niedzielę – 28 kwietnia.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się za dwa tygodnie – 28 kwietnia o godz. 20.00. Tematem spotkania będzie przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania w parafii oraz omówienie kandydatur do odznaczenia parafialnego: ?Krzyż Świętego Maksymiliana?. Proboszcz parafii, po zasięgnięciu opinii Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, decyduje o nadaniu odznaczenia i umieszczeniu nazwiska takiej osoby na tablicy zasłużonych w przedsionku kościoła. Odznaczenie przyznawane jest tylko osobom żyjącym. Najbliższe wręczenie odznaczeń odbędzie się 30 maja – w uroczystość dwudziestej rocznicy konsekracji naszej świątyni.

Nasi nowi parafianie, którzy zamieszkali w rejonie ulicy Kłobuckiej, w ostatnich dwóch miesiącach, składali podpisy pod petycją do władz Warszawy, aby w przyszłości mógł powstać kościół na terenie nowych osiedli należących obecnie do naszej parafii. Pismo podpisało prawie sześćset osób. Dziękujemy osobom, które poświęcając swój czas, zajmowały się zbieraniem tych podpisów. Dziś jest ostatni dzień kiedy można jeszcze złożyć taki podpis przy głównym wyjściu z kościoła. Mogą to uczynić mieszkańcy ulic: Kłobucka, Pieskowa Skała, Taborowa i Złoty Potok.

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2019 r.

 wtorki, godz. 19.00 ? sala dolnego kościoła

prowadzi – ks. prałat dr Andrzej Bosowski

 przerwa rekolekcyjna i świąteczna

 23 IV – Wydarzenie w Emaus

 30 IV – Wiara w Zmartwychwstanie w ujęciu Św. Pawła

7 V – Mity pogańskie o zmartwychwstaniu a opowiadania ewangeliczne

14 V – Idźcie ! jesteście posłani !

Z A P R A S Z A M Y