Szósta Niedziela Wielkanocy – 22 maja 2022 r.

Szósta Niedziela Wielkanocy – 22 maja 2022 r.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej dzisiaj – 22 maja o godz. 20.00 na plebanii.

Wszystkich chorych zapraszamy na Mszę św. w środę – 25 maja o godz. 19.00. Po Mszy św. nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie ciała i duszy.

Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpoczynamy od najbliższego piątku – 27 maja. Codziennie przez dziewięć dni, po Eucharystii o godz. 19.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy do Ducha Świętego.

Pierwsze, po ubiegłorocznej beatyfikacji, liturgiczne wspomnienie Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego ? Prymasa Tysiąclecia, obchodzimy w sobotę – 28 maja. W naszej świątyni, w bocznej ścianie kościoła ? po lewej stronie, znajduje się witraż przedstawiający Prymasa Wyszyńskiego wmurowującego kamień węgielny pod budowę naszej świątyni. Uroczystość ta odbyła się 24 maja 1980 r. Eucharystie w sobotę – 28 maja o godzinach: 7.00, 10, 00 i 19.00.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 28 maja. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 28 maja o godz. 19.00. Od godz. 18.00 – przed nabożeństwem majowym, imienna modlitwa za tych zmarłych.

Liturgiczne wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, której relikwie są w naszej świątyni obchodzimy w przyszłą niedzielę – 29 maja. W tym dniu relikwie wystawione będą do publicznej czci na ołtarzu głównym.

Uroczystości pierwszokomunijne w naszej parafii odbędą się w niedzielę 29 maja i 6 czerwca na Eucharystii o godz. 9.30. Osoby niezwiązane bezpośrednio z tymi uroczystościami prosimy o korzystanie z innych Eucharystii niedzielnych niż 9.30, przez najbliższe dwie niedziele.

Dwudziestą trzecią rocznicę konsekracji naszego kościoła obchodzimy w następny poniedziałek – 30 maja. Główna uroczystość z procesją eucharystyczną, odbędzie się tego dnia o godz. 10.00. W czasie uroczystości zostaną także wręczone zasłużonym parafianom odznaczenia parafialne – Krzyż Św. Maksymiliana. Rocznica konsekracji kościoła i odpust parafialny to dwa najważniejsze święta każdej parafii, które my obchodzimy corocznie 30 maja i 10 października.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Parafiada dzieci i młodzieży Archidiecezji Warszawskiej odbędzie się w sobotę – 28 maja na obiektach sportowych w Pruszkowie. Zapraszamy do udziału w niej także rodziny z dziećmi z naszej parafii. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Tomasza.

Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się w sobotę – 4 czerwca. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Krystiana.