Pielgrzymka do Ziemi Świętej

PROGRAM  PIELGRZYMKI  DO  ZIEMI  ŚWIĘTEJ

8 ? 15 listopada 2020 r.

 Dzień 1:  Warszawa

Spotkanie na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie.

Odprawa pasażerska, wylot do Tel Avivu o godz. 22:15. Przylot o godz. 02:50.

 

Dzień 2:  Tel Aviv – Nazaret – Kana Galilejska

Przylot do Tel Avivu we wczesnych godzinach porannych, transfer do Nazaretu, późne śniadanie w hotelu, odpoczynek. Po południu zwiedzimy Bazylikę Zwiastowania N.M.P., grotę stanowiącą cześć domu Maryi, kościół św. Józefa oraz źródełko Maryi. Wyjazd do Kany Galilejskiej miejsca pierwszego cudu Chrystusa. Po odnowieniu przyrzeczeń Sakramentu Małżeństwa, powrót do hotelu na kolację i nocleg.

 

Dzień 3:  Cezarea Filipowa ? Wzgórze Golan ? Jezioro Galilejskie

Dzień rozpoczniemy od wizyty w Cezarei Filipowej, miejsca, w którym została nadana instytucja papieska. Jadąc przez Wzgórza Golan, z których widoczny jest Damaszek dotrzemy na Górę Ośmiu Błogosławieństw. Popołudniowe zwiedzanie zaczniemy od rejsu po Jeziorze Galilejskim. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra i ruiny synagogi. Następnie pojedziemy do kościoła Rozmnożenia Chleba i Ryb w Tabgha, gdzie Jezus nakarmił pięć tysięcy mężów i do kościoła Prymatu Św. Piotra, w którym jak głosi tradycja Jezus spożył śniadanie z Apostołami po Zmartwychwstaniu oraz przekazał Piotrowi swoje przewodnictwo nad wiernymi i najwyższą władze w kościele. Nocleg.

 

Dzień 4:  Góra Tabor ? Cezarea Nadmorska

Dzień rozpoczniemy od nawiedzenia Kościoła Przemienienia Pańskiego na Górze Tabor. Następnie przejedziemy do Cezarei Nadmorskiej gdzie jak mówi tradycja Św. Paweł wygłosił swoja słynną mowę w obronie Kościoła. Zwiedzanie teatru i pałacu wybudowanego przez Heroda Wielkiego. Resztę dnia spędzimy w Jerozolimie. Przejazd do hotelu na kolacje i nocleg.

 

Dzień 5:  Góra Oliwna ? Betlejem ? Pole Pasterzy

Po śniadaniu udamy się na Górę Oliwną, zwiedzimy kaplicę Wniebowstąpienia Jezusa, Kościół Pater Noster ? punkt widokowy, zejdziemy drogą Niedzieli Palmowej do Dominus Flevit. W Ogrodzie Getsemani, zwiedzimy Grotę Pojmania, Kościół Wszystkich Narodów znany również pod nazwą Bazyliki Konania. Po czterdziestu czterech stopniach zejdziemy do pustego grobowca Dziewicy w Kościele Wniebowzięcia. Popołudnie spędzimy w Betlejem. Zwiedzimy Kościół Narodzenia Pańskiego, Grotę, w której przyszedł na świat Jezus, Kościół św. Katarzyny, w którym odprawiana jest coroczna pasterka oraz grotę, w której według tradycji św. Hieronim przetłumaczył Vulgate (łacińska wersja Biblii). Następnie pojedziemy na Pole Pasterzy. Czas na zakupy. Powrót do hotelu na kolację. Nocleg.

 

Dzień 6:  Droga Krzyżowa ? Dzielnica Żydowska ? Kościół Św. Anny – Góra Syjon

Wcześnie rano przejdziemy Drogą Krzyżową do Kościoła Grobu Pańskiego. Stamtąd udamy się do żydowskiej części Starego Miasta. Zobaczymy Cardo, Złotą Menorę, która jest repliką menory, jaka znajdowała się w zburzonej świątyni. Następnie przejdziemy w kierunku ruin murów Jerozolimy z czasów Króla Hezekiah`a. Jeśli czas na to pozwoli wstąpimy do Syryjskiego Kościoła Prawosławnego, na którego miejscu stał dom św. Jana zwanego Markiem, w którym to kościele znajduje się ikona przedstawiająca Najświętszą Maryję Pannę namalowana jak głosi tradycja przez św. Łukasza. Następnie udamy się pod Ścianę Płaczu. Następnie nawiedzimy Kościół św. Anny, miejsce narodzin Matki Bożej oraz zatrzymamy się nad Sadzawką Betesda. Na koniec dnia na Górze Syjon, nawiedzimy Kościół Św. Piotra w Gallicantu, Wieczernik, Grobowiec Dawida oraz piękny kościół Zaśnięcia NMP. Kolacja w hotelu i nocleg.

 

Dzień 7:   Betania ? Rzeka Jordan ? Jerycho ? Morze Martwe

Pierwszym zwiedzanym miejscem tego dnia będzie Betania, w której Jezus wskrzesił Łazarza. Następnie udamy się nad rzekę Jordan, w wodach, której Jezus przyjął chrzest z rąk św. Jana Chrzciciela. Doliną Jordanu udamy się do Jerycha, najstarszego miasta na świecie (jeśli pozwoli na to sytuacja polityczna). Zwiedzimy zachowane do naszych czasów ruiny ? Tel Jerycho oraz drzewo sekamory. Stąd też widoczna jest Góra Kuszenia, na której Jezus pościł przez 40 dni. W drodze nad Morze Martwe miniemy Qumran, miasto gdzie odnaleziono rękopisy pism biblijnych i jak głosi tradycja jest to miejsce, w którym wychował się Jan Chrzciciel. Na zakończenie dnia kąpiel w Morzu Martwym, najbardziej zasolonym zbiorniku wodnym na świecie, zwanym przez miejscową ludność Morzem Życia. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

 

Dzień 8:  Ein Karem, Tel Aviv, wylot do Warszawy.

W godzinach rannych pojedziemy do Ein Karem, gdzie zwiedzimy miejsce narodzin św. Jana Chrzciciela ? Kościół Nawiedzenia Matki Bożej. Będzie to ostanie miejsce przed wyjazdem do Tel Avivu, skąd o godz. 18:15 wylecimy do Warszawy. Przylot 21:10.

Uwaga: Biuro podróży zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania!

Noclegi:          Hotel Nazaret: Legacy  lub podobny ( 3 noce)

Hotel Jerozolima: Olive Tree  lub podobny (4 noce)

 Cena:             Min. 21 osób – 1545 $ + 1255 zł

Min. 26 osób – 1465 $ + 1255 zł

Min. 31 osób – 1410 $ + 1255 zł

Min. 36 osób – 1370 $ + 1255 zł

Dopłata do pokoju 1 os. 730 $

 W cenę wliczone są:

 • przelot liniowym samolotem na trasie Warszawa ? Tel Aviv ? Warszawa
 • podatki lotniskowe
 • noclegi w pokojach 2 os. z łazienkami wg podanej opcji hotelowej lub o podobnym standardzie
 • 2 posiłki dziennie w hotelach (śniadanie typu bufet szwedzki i ciepła kolacja), rozpoczynając od śniadania dnia 2 i kończąc na obiadokolacji dnia 8
 • napoje: kawa/herbata do śniadania
 • wstępy do zwiedzanych miejsc wymienionych w programie
 • wjazd taksówką na Górę Tabor
 • rejs po Jeziorze Galilejskim
 • klimatyzowany autokar
 • przewodnik z językiem polskim
 • zdjęcie grupowe
 • ubezpieczenie grupowe SIGNAL IDUNA
 • słuchawki podczas zwiedzania
 • lunch: ryba św. Piotra

W cenę nie wliczone są:

 • napiwki w kwocie 45 $ od osoby przeznaczone dla obsługi hotelowej, kierowcy i przewodnika
 • napoje do posiłków

Organizator pielgrzymki:    Biuro Podroży GM Travel, 05-840 Brwinów,  ul. Bratnia 30

Tel: (22) 729 26 80/81, (22) 729 23 90/91

www.gmtravel.pl

 Informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje ks. Marek Iwański.

Zgłoszenia wstępne do końca lutego 2020 r. osobiście lub e-mail: m.iwanski@wp.pl

 ZAPRASZAMY !!!