Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada 2023 r.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada 2023 r.

Dziś zebranie Parafialnej Rady Ekonomicznej o godz. 20.00  na plebani.

Młodzieżowa schola „Zjednoczeni w Duchu Świętym” oraz Odnowa w Duchu Świętym serdecznie zaprasza na wieczór uwielbienia dziś o godz. 20.00.

„Rodzina pomaga rodzinie” to inicjatywa świątecznej pomocy potrzebującym w naszej parafii pod patronatem Parafialnego Zespołu Caritas. Chętne rodziny naszej parafii prosimy, o zgłoszenie się do wolontariuszy przy wyjściu z kościoła od przyszłej Niedzieli i wyrażenie woli ofiarowania paczki świątecznej dla rodzin i podopiecznych parafialnego Zespołu Caritas. To zgłaszające się rodziny zdecydują, co znajdzie się w świątecznej paczce.

Święto Św. Andrzeja Apostoła obchodzimy w czwartek – 30 listopada. Jest to dzień imienin Księdza Prałata oraz ks. Proboszcza.  Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizantów o godz. 19:00. W następną Niedzielę swoje imieniny obchodzi Ks. Krystian, za którego będziemy się modlili podczas Mszy św. o godz. 19:00.

Spowiedź  pierwszopiątkowa  w  piątek – 1 grudnia  od  godz. 9.30  i  od  godz.18.30.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 2 grudnia  po  Eucharystii  godz. 19.00.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 3 grudnia o godz. 16.30 w  sali dolnego kościoła,  a  procesja  eucharystyczna  o  godz. 18.30.

Opłatki wigilijne i świece Caritas rozprowadzane będą w kościele od przyszłej niedzieli –  3 grudnia.  Parafia nikogo nie upoważniła do rozprowadzania opłatków wigilijnych.

W związku z dużym zainteresowaniem pielgrzymką do Włoch, organizujemy drugą grupę pielgrzymkową z takim samym programem w dniach od 1 do 8 maja 2024. Bliższych informacji udziela Ks. Piotr w wyjściu z kościoła. 

Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy od poniedziałku 4 grudnia. Odwiedzać będziemy wszystkich parafian pukając do wszystkich mieszkańców. Wydrukowany program wizyty duszpasterskiej na grudzień znajduje się na stoliku przy wyjściu oraz jest zamieszczony na stronie internetowej parafii.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w listopadzie złożyło dwadzieścia dwie rodziny na łączną sumę 8550 zł. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne: „Bóg zapłać”.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki lub ofiaromatu.