Siódma Niedziela Zwykła ? 20 luty 2022 r.

Siódma Niedziela Zwykła ? 20 luty 2022 r.

Spotkanie Parafialnej Grupy Rycerstwa Niepokalanej w poniedziałek – 21 lutego o godz. 17.30 w sali przy kancelarii parafialnej. Zapraszamy na to spotkanie także nowe osoby, które chcą włączyć się w działalność tej grupy. Przypominamy, że twórcą Rycerstwa Niepokalanej jest Św. Maksymilian Kolbe, patron naszej parafii.

Grupa Fides zaprasza na kolejne spotkanie dotyczące Synodu w poniedziałek – 21 lutego, w sali dolnego kościoła o godz. 20.00. Materiały synodalne dostępne są na stronie internetowej parafii oraz w kościele – na stoliku za ławkami.

Wszystkich chorych zapraszamy na Mszę św. w środę – 23 lutego o godz. 19.00. Po Mszy św. będzie nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie ciała i duszy.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 26 lutego od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę ? 26 lutego o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej imienna modlitwa za tych zmarłych.

Zebranie Parafialnej Rady Ekonomicznej odbędzie się w przyszłą niedzielę – 27 lutego na plebanii. Tematem zebrania będzie podsumowanie finansów parafii za 2021 rok i omówienie prac gospodarczych w parafii w tym roku.

W następną niedzielę – 27 lutego na każdej Eucharystii małżeństwo ze wspólnoty Domowego Kościoła powie świadectwo o swojej wierze, a o godz.20.00 odbędzie się spotkanie w sali dolnego kościoła dla zainteresowanych małżonków.

Przypominamy, że w przedsionku kościoła ustawiony jest pojemnik, do którego można składać poświęcone przedmioty, takie jak: krzyże, obrazy, różańce, figurki czy modlitewniki. Parafialna grupa Misja Świętej Faustyny zajmuje się godnym ich zagospodarowaniem. Jednocześnie przypominamy, że poświęcone przedmioty kultu religijnego, które nie nadają się już do użytku, należy zakopywać w ziemi lub spalać, podobnie jak czynimy to z ludzkim ciałem.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o prowadzonej działalności charytatywnej. Stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas?, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego.

Rezerwację intencji mszalnych na drugie półrocze 2022 roku, tj. od lipca do grudnia, przyjmować będziemy od następnego poniedziałku – 28 lutego, w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

Zapraszamy narzeczonych na przygotowanie do zawarcia sakramentu małżeństwa. Nowy cykl konferencji przedmałżeńskich rozpoczniemy od następnego czwartku – 3 marca o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk