Święto Przemienienia Pańskiego – 6 sierpnia 2017 r.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca dzisiaj ? 6 sierpnia o godz. 18.00 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chętnych do naszej parafialnej wspólnoty różańcowej.

Przypominamy, że od roku 1984 miesiąc sierpień, ze względu na wielkie uroczystości Maryjne i ważne rocznice narodowe – obchodzimy jako miesiąc abstynencji. W wymiarze religijnym abstynencja jest wynagrodzeniem Bogu za grzechy związane z alkoholizmem. Jest też znakiem sprzeciwu wobec towarzyskiego przymusu picia, a zatem dobrym przykładem dla innych. Zachęcamy więc do zachowania w sierpniu abstynencji od alkoholu.

Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele. Odbywają się one w soboty o godz. 18.30. W czasie nabożeństw modlimy się za naszą Ojczyznę i w intencjach osobistych, z którymi przychodzimy na te nabożeństwa.

Nabożeństwo fatimskie w następną niedzielę – 13 sierpnia po Eucharystii o godz. 19.00. W tym roku obchodzimy jubileusz stulecia objawień fatimskich, tym bardziej zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych comiesięcznych nabożeństwach ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

Parafialny Zespół Caritas przeprowadza zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci objętych pomocą Caritas. Można je składać do kosza ustawionego przed bocznym ołtarzem Św. Antoniego. Tam także ustawiona jest stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas? na ofiary dla ubogich.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Pielgrzymkę do Gietrzwałdu w dniu 10 września, na obchody sto czterdziestej rocznicy objawień Matki Bożej, organizuje Rycerstwo Niepokalanej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

Dziękujemy za indywidualną ofiarę na potrzeby gospodarcze w parafii, którą w ostatnim tygodniu złożyła jedna rodzina oraz za ofiarę na budowę kaplicy adoracyjnej, którą złożyła także jedna rodzina. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.