XIX Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2017 r.

Nabożeństwo fatimskie dzisiaj – 13 sierpnia po Eucharystii o godz. 19.00. W tym roku obchodzimy jubileusz stulecia objawień fatimskich, tym bardziej zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych comiesięcznych nabożeństwach ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

Liturgiczne wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, w Kościele Powszechnym, obchodzimy w poniedziałek ? 14 sierpnia. W tym dniu po Eucharystiach, które będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00 i 19.00 udostępnione będą do ucałowania relikwie Św. Maksymiliana znajdujące się w naszym kościele. Przypominamy, że Uroczystość Odpustu ku czci Św. Maksymiliana w naszej parafii, obchodzona jest corocznie 10 października, w rocznicę Jego kanonizacji, która odbyła się 10 października 1982 r.

Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej we wtorek – 15 sierpnia. Eucharystie w tym dniu będą sprawowane według wakacyjnego porządku niedzielnego, tj. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00. Godzinki ku czci Matki Bożej o godz. 7.30. Po każdej Eucharystii błogosławieństwo ziół i kwiatów.

Przypominamy, że pożegnanie Ks. Tomasza Paśko, który po dwunastu latach posługi kapłańskiej w naszej parafii, został skierowany do budowy kościoła i tworzenia nowej parafii na Bemowie – Chrzanowie, odbędzie się w przyszłą niedzielę – 20 sierpnia na Eucharystii o godz. 11.00.

Parafialny Zespół Caritas przeprowadza zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci objętych pomocą Caritas. Można je składać do kosza ustawionego przed bocznym ołtarzem Św. Antoniego. Tam także ustawiona jest stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas? na ofiary dla ubogich.

Pielgrzymkę do Gietrzwałdu w dniu 10 września, na obchody sto czterdziestej rocznicy objawień Matki Bożej, organizuje Rycerstwo Niepokalanej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyła 1 rodzina. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.