XVII Niedziela Zwykła – 30 lipca 2017 r.

Przypominamy, że od roku 1984 miesiąc sierpień, ze względu na wielkie uroczystości Maryjne i ważne rocznice narodowe – obchodzimy jako miesiąc abstynencji. W wymiarze religijnym abstynencja jest wynagrodzeniem Bogu za grzechy związane z alkoholizmem. Jest też znakiem sprzeciwu wobec towarzyskiego przymusu picia, a zatem dobrym przykładem dla innych. Zachęcamy więc do zachowania w sierpniu abstynencji od alkoholu.

We wtorek ? 1 sierpnia, przypada 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Za poległych w Powstaniu Warszawskim modlić się będziemy tego dnia na Eucharystiach o godz. 7.00 i 19.00. Uroczysta polowa Msza święta przy pomniku Powstania Warszawskiego na placu Krasińskich, zostanie odprawiona w poniedziałek – 31 lipca o godz. 18.00.

Spowiedź pierwszopiątkowa w najbliższy piątek ? 4 sierpnia od godz.18.00.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę ? 5 sierpnia o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej imienna modlitwa za tych zmarłych.

Zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę ? 5 sierpnia po Eucharystii godz. 19.00. O odprawianie tego właśnie nabożeństwa prosiła Matka Boża w objawieniach w Fatimie, których stulecie w tym roku obchodzimy.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 6 sierpnia o godz. 18.00 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chętnych do naszej parafialnej wspólnoty różańcowej.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Zapisy na Pielgrzymkę Akademicką na Jasną Górę, prowadzone będą w kościele akademickim Św. Anny przy ul. Krakowskie Przedmieście 68, od 2 do 4 sierpnia w godz. 9.00 ? 19.30. Zapisy na Warszawską Pielgrzymkę Paulińską, prowadzone będą w kościele Ojców Paulinów przy ul. Długa 3 od 30 lipca do 5 sierpnia w godz. 9.00 ? 19.00.