Szesnasta Niedziela Zwykła – 17 lipca 2022 r.

Szesnasta Niedziela Zwykła – 17 lipca 2022 r.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół ?Caritas?. Stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas?, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego.

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma Eucharystii niedzielnych o godz. 17.30 oraz Eucharystii w dni powszednie o godz. 10.00. Kancelaria parafialna w wakacje czynna jest tylko w godzinach popołudniowych.

Ojciec Święty Franciszek w ubiegłym roku ustanowił Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, obchodzony corocznie w czwartą niedzielę lipca. W tym roku jest to 24 lipca. Dziadkowie i osoby starsze, a także wszyscy, którzy tego dnia odwiedzą osoby starsze znajdujące się w potrzebie i osamotnieniu lub skontaktują się z nimi i spędzą wspólnie czas dzięki pomocy środków telekomunikacyjnych, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, tj. brak przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

W najbliższą Niedzielę 24 lipca w naszej parafii będziemy gościli Ks. Tomasza Długosza pracującego od kilku lat na Ukrainie, który wygłosi do nas Słowo Boże. Po Mszach świętych odbędzie się zbiórka ofiar na potrzeby parafii w której posługuje Ks. Tomasz.

Obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów, z racji obchodzonego w dniu 25 lipca wspomnienia Św. Krzysztofa, odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę – 31 lipca, po każdej Mszy św.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.