Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 29 maja 2022 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 29 maja 2022 r.

Zapraszamy na trwającą nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę. Nowenna odprawiana jest codziennie po Eucharystii o godz. 19.00 a prowadzi ją Grupa Odnowy w Duchu Świętym.

Dwudziestą trzecią rocznicę konsekracji naszego kościoła obchodzimy w poniedziałek – 30 maja. Główna uroczystość z procesją eucharystyczną, odbędzie się tego dnia o godz. 10.00. Rocznica konsekracji kościoła i odpust parafialny to dwa najważniejsze święta każdej parafii, które my obchodzimy corocznie 30 maja i 10 października.

Od środy – 1 czerwca, rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, które odprawiane będą przed Najświętszym Sakramentem codziennie w czerwcu o godz. 18.30.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 1 czerwca o godz. 20.00 w kościele.

Drugi czerwca, to rocznica pierwszej Mszy Świętej, którą odprawił Św. Jan Paweł II na Ojczystej ziemi w 1979 r. Duży witraż ścienny w naszym kościele, w prawej bocznej ścianie kościoła, przedstawia to wielkie w dziejach naszej Ojczyzny wydarzenie. Ksiądz Prymas Stefan Wyszyński przekazał, do powstającej wówczas naszej parafii, krzyż i ołtarz z ówczesnego pl. Zwycięstwa, gdzie celebrowana była ta historyczna Msza Święta. Krzyż ten stoi na naszym placu przykościelnym a ołtarz, podzielony na cztery części i obłożony marmurem, stanowi boczne ołtarze w naszym kościele. Zapraszamy w czwartek – 2 czerwca po Eucharystii o godz. 10.00 na wspólną modlitwę przy krzyżu papieskim przed kościołem.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 2 czerwca po Eucharystii godz. 19.00 do g. 21.00. Adorację prowadzi Akcja Katolicka.

W najbliższy piątek – 3 czerwca, obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa, przed południem – od godz. 9.30 i po południu – od godz. 18.00.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 4 czerwca, po Eucharystii o godz. 19.00.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 5 czerwca o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła. Procesja eucharystyczna w przyszłą niedzielę o godz. 18.30.

Przypominamy, że w każdą sobotę odbywa się w naszym kościele wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu po Eucharystii o godz. 19.00 do godz. 21.00. Adorację prowadzi grupa modlitewna działająca w naszej parafii. Indywidualna adoracja w ciszy odbywa się w kaplicy adoracyjnej, otwartej codziennie w godzinach 9.00 – 22.00

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w maju złożyły dwadzieścia cztery rodziny na łączną sumę 4.700 zł. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne: ?Bóg zapłać?.