Druga Niedziela Zwykła – 15 stycznia 2017 r.

Zapraszamy na jasełka przygotowaną przez dzieci ze Szkoły Podstawowej przy ul. Bokserskiej dzisiaj – 15 stycznia o godz. 12.00 w sali dolnego kościoła.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół „Caritas”, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej w naszej parafii. Stała puszka Parafialnego Zespołu „Caritas”, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego.

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:
poniedziałek 16 I – Bełdan 5, Orzycka 6 i 8 oraz Wydmińska 4
wtorek 17 I – Orzycka 4 i 4 A
środa 18 I – Bełdan 1, 3, 4 i 9
czwartek 19 I – Bokserska 36, Modzelewskiego 26, Orzycka 1, Narocz – domki
Rzymowskiego 20, Smyczkowa 12 i 17, Szturmowa 9 i 15
piątek 20 I – Obrzeżna 7 A, Postępu 10 i Wynalazek 2 A
sobota 21 I – Wynalazek 2 i Kłobucka 8 A
Bardzo prosimy o odbieranie z zakrystii i wywieszenie na drzwiach klatki schodowej kartek zawiadamiających o wizycie duszpasterskiej w tym tygodniu. Plan wizyty duszpasterskiej do końca stycznia i na luty, wywieszony jest w gablotce przy wyjściu z kościoła, przy kancelarii parafialnej i na stronie internetowej parafii. Podane są tam także terminy dodatkowych dni wizyty duszpasterskiej dla rodzin, które zostały pominięte w wyznaczonym terminie lub nie było ich w domu a pragną zaprosić kapłana z wizytą duszpasterską do swojego mieszkania.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja, we wtorek 17 stycznia, po Eucharystii o godz. 19.00, w sali na pierwszym piętrze plebanii.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie grupy Misja Św. Faustyny, w piątek 20 stycznia, po Eucharystii o godz. 19.00, w sali na pierwszym piętrze plebanii.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele. Nabożeństwa te odbywają się w soboty o godz. 18.30. W czasie nabożeństw modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę i w intencjach osobistych, z którymi przychodzimy na to nabożeństwo.

Przypominamy, że otrzymaliśmy z Sanktuarium Św. Antoniego w Padwie, relikwie Świętego Antoniego. Zostaną one umieszczone na stałe w kościele, przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego, który w tym celu został już rozbudowany. Zanim to nastąpi możemy przyjąć relikwie w swoim domu. Zapisy na luty przyjmujemy w zakrystii.

Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Opłatę za gazety składamy do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii. W ostatnim tygodniu ofiarę złożyły 3 rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

PLANOWANA WIZYTA DUSZPASTERSKA – 2017 r.

23 I, poniedziałek – Cybernetyki 3, 3A, 3B, 3C i Obrzeżna 5A, 5B, 5C, 5D, 5E, 5F

24 I, wtorek – Obrzeżna 3 oraz Obrzeżna 1D

25 I, środa – Obrzeżna 1B i 1C

26 I, czwartek – Cybernetyki 7C, 7D, 7E i 7F

27 I, piątek – Obrzeżna 1 i 1A

28 I, sobota – Kłobucka 8 i Złoty Potok 1 oraz Rzymowskiego 37

30 I, poniedziałek – termin dodatkowy – zgłoszone rodziny

31 I, wtorek – termin dodatkowy – zgłoszone rodziny

1 II, środa – termin dodatkowy – zgłoszone rodziny

2 II, czwartek – Obrzeżna 1F i Obrzeżna 1E

5 II, niedziela – podsumowanie wizyty duszpasterskiej na każdej Eucharystii