Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła – 6 listopada 2016 r.

Spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.30. Procesja eucharystyczna o godz. 18.30.

Parafialne przygotowanie do Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana rozpoczniemy dzisiaj rekolekcjami.
Rekolekcji w poniedziałek, wtorek i środę:
– dla dorosłych – godz. 7.00, 10.00 i 19.00
– dla młodzieży i dłużej pracujących – godz. 20.30 w poniedziałek i wtorek
– dla dzieci – godz. 17.30
Modlitwa do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 15.00.
Zakończenie rekolekcji w środę o godz. 19.00 z poświęceniem feretronu Chrystusa Króla. Spowiedź codziennie przed rozpoczęciem spotkań rekolekcyjnych.
Nie będzie w tym roku rekolekcji adwentowych, zapraszamy więc do udziału w rozpoczętych dzisiaj rekolekcjach. Modlitwa do Chrystusa Króla i Pana wyłożona jest w kościele na stolikach za ławkami. Zachęcamy do osobistego jej odmawiania.

Zapraszamy do udziału w Nowennie do Chrystusa Króla, która odbywać się będzie od czwartku – 10 listopada do piątku – 18 listopada, po Eucharystiach o godz. 10.00 i 19.00. Nowenna poprzedza Uroczystość Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.

Narodowe święto Niepodległości obchodzimy w piątek – 11 listopada. Eucharystie w tym dniu o godzinach: 7.00, 10.00 i 19.00. Po Mszy o godz. 10.00 – modlitwa różańcowa w intencji naszej Ojczyzny. Kancelaria parafialna w piątek – 11 listopada będzie nieczynna. Na ten dzień biskupi udzielili dyspensy od postu piątkowego.

Wznawiamy po październikowej przerwie nabożeństwa do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele. Nabożeństwa te odbywają się w soboty o godz. 18.30. W czasie nabożeństw modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę i w intencjach osobistych, z którymi przychodzimy na to nabożeństwo.

Comiesięczne nabożeństwo fatimskie w przyszłą niedzielę – 13 listopada po Eucharystii i nowennie do Chrystusa Króla o godz. 19.00.

Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do Krakowa-Łagiewnik w dniu 19 listopada, na uroczystości związane z Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, organizuje Misja Świętej Faustyny. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Opłatę za gazety składamy do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyło 6 rodzin i za ofiary na nowe organy, które złożyły 2 rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2016 rok
Temat I semestru: …zanim przyszedł Jezus …
wtorki, godz. 19.00 – sala dolnego kościoła
prowadzi – ks. dr Andrzej Bosowski

przerwa rekolekcyjna

15 XI Zjednoczone królestwo – wielcy królowie: Saul, Dawid i Salomon.

22 XI Rozłamy polityczne i pierwsza niewola.

29 XI Dekret Cyrusa (538 p.n.e.) i powrót z niewoli.

6 XII Aleksander Wielki na Bliskim Wschodzie.

przerwa adwentowa

20 XII Wojny Machabejskie.

przerwa świąteczna