Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła – 13 listopada 2016 r.

Zapraszamy do udziału w Nowennie do Chrystusa Króla, która odbywa się po Eucharystiach o godz. 10.00 i 19.00. Nowenna poprzedza Uroczystość Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.

Dziękujemy wszystkim, którzy z racji obchodzonego Roku Miłosierdzia, przychodzili na codzienną modlitwę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Modlitwa ta trwała będzie do soboty – 19 listopada. Przypominamy, że koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiana jest przez cały rok, w każdy piątek o godz. 18.45 w kościele.

Zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo fatimskie, połączone z nowenną do Chrystusa Króla, dzisiaj – 13 listopada po Eucharystii o godz. 19.00.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej rozprowadza dzisiaj pod chórem, jak zawsze w drugą niedzielę miesiąca, cegiełki na ławki do naszego kościoła. Na zakup brakującego rzędu jedenastu ławek, po prawej stronie kościoła, potrzeba 35.400 zł. Dotychczas, ze sprzedaży cegiełek, zebrano na ten cel 23.440 zł. Brakuje więc jeszcze 11.960 zł. Dziękujemy wszystkim wspierającym dzieło zakupu ławek.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja, we wtorek – 15 listopada o godz. 19.45 w sali na pierwszym piętrze plebanii.

Klub Filmowy zaprasza na spotkanie w środę – 16 listopada o godz. 19.45 do sali na pierwszym piętrze plebanii. Temat spotkania: „ Czy masz odwagę bronić wiary”.

Wszystkich uczestników październikowej pielgrzymki do Włoch zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe połączone z oglądaniem zdjęć, które odbędzie się w piątek – 18 listopada o godz. 19.45 w sali na pierwszym piętrze plebanii.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele. Nabożeństwa te odbywają się w soboty o godz. 18.30. W czasie nabożeństw modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę i w intencjach osobistych, z którymi przychodzimy na to nabożeństwo.

Z racji obchodzonego dzisiaj Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary dla prześladowanych chrześcijan w Iraku.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w przyszłą niedzielę – 20 listopada o godz. 20.00 na plebanii. Tematem zebrania będzie program duszpasterski parafii na 2017 r.

Informujemy, że Parafia nie upoważniła nikogo do roznoszenia opłatków do mieszkań na terenie naszej parafii. Opłatki rozprowadzane będą w kościele od niedzieli – 4 grudnia. Osoby chętne do przygotowania zestawów opłatkowych, zapraszamy w poniedziałek – 14 listopada, po Eucharystii o godz. 10.00 do sali przy zakrystii.

Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Opłatę za gazety składamy do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy parafiance za fundację figury Chrystusa Króla i za ofiary na nowe organy, które o ostatnim tygodniu złożyły 2 rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2016 rok
Temat I semestru: …zanim przyszedł Jezus …
wtorki, godz. 19.00 – sala dolnego kościoła
prowadzi – ks. dr Andrzej Bosowski

15 XI Zjednoczone królestwo – wielcy królowie: Saul, Dawid i Salomon.

22 XI Rozłamy polityczne i pierwsza niewola.

29 XI Dekret Cyrusa (538 p.n.e.) i powrót z niewoli.

6 XII Aleksander Wielki na Bliskim Wschodzie.

przerwa adwentowa

20 XII Wojny Machabejskie.

przerwa świąteczna