Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła – 30 października 2016 r.

Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzimy we wtorek – 1 listopada. Eucharystie we Wszystkich Świętych odprawiane będą według porządku niedzielnego, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 17.30, której w tym dniu nie będzie. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, popularnie zwane „Dniem Zadusznym” obchodzimy w środę – 2 listopada. Eucharystie w tym dniu o godz.: 7.00, 10.00 i 19.00. Procesja z modlitwami za zmarłych w „Dzień Zaduszny” po Eucharystii o godz. 10.00.

Odpust zupełny dla zmarłych, można zyskać codziennie w dniach od 1 do 8 listopada za nawiedzenie i modlitwę na cmentarzu oraz po spełnieniu zwykłych warunków do zyskania odpustu, które obejmują: stan łaski uświęcającej, modlitwę według intencji Ojca Świętego i wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Przyjmujemy na „ wypominki ” za zmarłych.
– za poleconych na wypominki roczne – modlimy się w każdy poniedziałek o 18.30.
– za poleconych na Mszę roczną – odprawiamy Msze w I soboty miesiąca o 19.00.
– za poleconych na wypominki jednorazowe – modlimy się 2 XI po Mszy o 10.00.
Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 2 listopada o godz. 20.00 w kościele.

W czwartek – 3 listopada, obchodzimy I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Eucharystii wieczornej do godz. 21.00.

W piątek obchodzimy I piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 18.00.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy, w sobotę – 5 listopada o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnego modlitewnego wynagradzania za grzechy.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 5 listopada o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej modlitwa imienna za tych zmarłych.

Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 6 listopada o godz. 16.30.
Procesja eucharystyczna w przyszłą niedzielę – 6 listopada o godz. 18.30.

Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Opłatę za gazety składamy do puszki, która się tam znajduje.

Parafialne przygotowanie do Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, rozpoczniemy rekolekcjami, które odbędą się w dniach 6 – 9 listopada. Nie będzie w tym roku rekolekcji adwentowych, zapraszamy więc do udziału w tych rekolekcjach. Modlitwa do Chrystusa Króla i Pana wyłożona jest w kościele na stolikach za ławkami. Zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego jej odmawiania.

Pielgrzymkę do Krakowa-Łagiewnik w dniu 19 listopada, na uroczystości związane z Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, organizuje Misja Świętej Faustyny. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.