Trzydziesta Niedziela Zwykła – 23 października 2016 r.

Nabożeństwa różańcowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie o godz. 18.30. Różaniec przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej planowane na dzisiejszą niedzielę odbędzie się za miesiąc – 20 listopada a jego tematem będzie program duszpasterski na 2017 r.

Parafialne przygotowanie do Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, rozpoczniemy rekolekcjami, które odbędą się w dniach 6 – 9 listopada. Nie będzie w tym roku rekolekcji adwentowych, zapraszamy więc do udziału w tych rekolekcjach. Modlitwa do Chrystusa Króla i Pana wyłożona jest w kościele na stolikach za ławkami. Zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego jej odmawiania.

Pielgrzymkę do Krakowa-Łagiewnik w dniu 19 listopada, na uroczystości związane z Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, organizuje Misja Świętej Faustyny. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Wszystkich chorych na ciele i duszy zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, która sprawowana będzie w środę – 26 października o godz. 19.00.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w najbliższą sobotę – 29 października, od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzimy w przyszły wtorek – 1 listopada. Eucharystie we Wszystkich Świętych odprawiane będą według porządku niedzielnego, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 17.30, której w tym dniu nie będzie. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, popularnie zwane „Dniem Zadusznym” obchodzimy w przyszłą środę – 2 listopada. Eucharystie w tym dniu o godz.: 7.00, 10.00 i 19.00. Procesja z modlitwami za zmarłych w Dzień Zaduszny po Eucharystii o godz. 10.00.

Odpust zupełny dla zmarłych, można zyskać codziennie w dniach od 1 do 8 listopada za nawiedzenie i modlitwę na cmentarzu oraz po spełnieniu zwykłych warunków do zyskania odpustu, które obejmują: stan łaski uświęcającej, modlitwę według intencji Ojca Świętego i wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Przyjmujemy na „ wypominki ” za zmarłych.
– za poleconych na wypominki roczne – modlimy się w każdy poniedziałek o 18.30.
– za poleconych na Mszę roczną – odprawiamy Msze w I soboty miesiąca o 19.00.
– za poleconych na wypominki jednorazowe – modlimy się 2 XI po Mszy o 10.00.
Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy misjonarzy z zakonu Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy rozprowadzać będą, jak co roku, kalendarze misyjne.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Opłatę za gazety składamy do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyło 7 rodzin. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać”.

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2016 rok
Temat I semestru: …zanim przyszedł Jezus …
wtorki, godz. 19.00 – sala dolnego kościoła
prowadzi – ks. dr Andrzej Bosowski

25 X Okres tzw. „sędziów Izraela”.

przerwa rekolekcyjna

15 XI Zjednoczone królestwo – wielcy królowie: Saul, Dawid i Salomon.

22 XI Rozłamy polityczne i pierwsza niewola.

29 XI Dekret Cyrusa (538 p.n.e.) i powrót z niewoli.

6 XII Aleksander Wielki na Bliskim Wschodzie.

przerwa adwentowa

20 XII Wojny Machabejskie.

przerwa świąteczna