Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 11 czerwca 2017 r

Nabożeństwa  ku  czci  Serca Jezusowego  codziennie  w  czerwcu  o  godz. 18.30.

Liturgiczne wspomnienie Bł. Ewy Noiszewskiej, której relikwie są w naszej świątyni przy bocznym ołtarzu Św. Maksymiliana, obchodzimy w poniedziałek ? 12 czerwca, a Św. Antoniego z Padwy, którego relikwie są w naszej świątyni przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego, obchodzimy we wtorek ? 13 czerwca,. W tych dniach po każdej Eucharystii, każda z relikwii będzie udostępniona do osobistego ucałowania.

Nabożeństwo fatimskie we wtorek – 13 czerwca po Eucharystii o godz. 19.00. W tym roku obchodzimy jubileusz stulecia objawień fatimskich, tym bardziej zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych comiesięcznych nabożeństwach ku czci Matki Bożej.

Klub Filmowy zaprasza w środę – 14 czerwca o godz. 19.45 do sali na pierwszym piętrze plebanii. Temat spotkania ? ?Znaczenie doświadczenia w życiu człowieka?.

Uroczystość Bożego Ciała obchodzimy w najbliższy czwartek ? 15 czerwca. Eucharystie w tym dniu o godzinach:  8.00,  9.30,  11.00  i  19.00. Procesja  Bożego Ciała po Eucharystii o godz. 11.00. Cukiernia ?Antolak? zaprasza na okolicznościowy koncert zespołu ?Charyzmaty?, który odbędzie się w Boże Ciało przed cukiernią o godz. 10.20.  Dziękujemy  rodzinie  Antolak  za  zorganizowanie  tego  koncertu.

Otwarte dla wszystkich chętnych spotkanie grupy Misja Św. Faustyny, w piątek – 23 czerwca,  po  Eucharystii  o  godz. 19.00  w  sali  na  pierwszym  piętrze  plebanii.

Zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych w sobotę – 17 czerwca o godz. 11.00 w sali dolnego kościoła. Temat katechezy: ?O trudnym dialogu z ekspansywnym hinduizmem  i  buddyzmem ?.

Wspólne zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej odbędzie się w następną niedzielę – 18 czerwca o godz. 20.00 na plebanii. Będzie to ostatnie spotkanie obydwu Rad w obecnym składzie. Parafialna Rada Duszpasterska i Parafialna Rada Ekonomiczna w nowym składzie, na kolejną trzyletnią kadencję, zostanie powołana 10 października – w Uroczystość Odpustu Parafialnego.

Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd na ogólnopolską pielgrzymkę słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę, która odbędzie się w drugą niedzielę lipca. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Niepokalanowa w najbliższą sobotę ? 17 czerwca, którą organizuje Rycerstwo Niepokalanej. Zapisy na obydwie pielgrzymki przyjmujemy  w  zakrystii  i  w  kancelarii  parafialnej.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety  prosimy  składać  do puszki,  która  się  tam  znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły dwie rodziny oraz trzem osobom za wspólną fundację kolejnej stacji w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym, który powstaje przy grocie Maryjnej, i grupie Fides za fundację monstrancji do wystawienia Najświętszego Sakramentu. Wszystkim  ofiarodawcom  składamy  serdeczne ?Bóg zapłać?.