XI Niedziela Zwykła – 18 czerwca 2017 r.

Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego codziennie w czerwcu o godz. 18.30.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej dzisiaj o godz. 20.00.

Miesięczna zbiórka ofiar na systematycznie prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej prowadzonej w naszej parafii.

Zapraszamy wszystkie służby liturgiczne, a więc: ministrantów, bielanki, lektorów, scholę dziecięcą i młodzieżową, psałterzystów, chór, męską służbę dorosłych i nadzwyczajnych szafarzy Komunii, na Eucharystię we wtorek ? 20 czerwca o godz. 19.00. Po Eucharystii w dolnym kościele odbędzie się spotkanie służb liturgicznych.

Procesja eucharystyczna kończąca obchody ku czci Najświętszego Sakramentu oraz poświęcenie wianków w czwartek – 22 czerwca, po Eucharystii o godz. 19.00. W lipcu i sierpniu nie będzie procesji eucharystycznych.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzimy w piątek – 23 czerwca. Eucharystie o godz.: 7.00, 10.00 i 19.00. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 24 czerwca o godz. 9.00.

Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd na ogólnopolską pielgrzymkę słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę, która odbędzie się w drugą niedzielę lipca. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

Z ofiar składanych do świeczników wotywnych, ofiarowanego srebra, złota, pereł i rubinów, przygotowywana jest korona wotywna dla Matki Bożej, która zostanie umieszczona przy bocznym ołtarzu, nad obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Będzie to nasze wspólne wotum dla Matki Bożej. Uroczystość odsłonięcia i poświęcenia korony planowana jest na 27 czerwca o godz. 19.00 – w przypadające w tym dniu Święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W lipcu i sierpniu, nie będzie Eucharystii niedzielnych o godz. 17.30 oraz Eucharystii w dni powszednie o godz. 10.00.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły 2 rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przygotował do budżetu partycypacyjnego projekt pod nazwą ?Przyjdźcie bo wszystko gotowe? a dotyczy on festynu integracyjnego i dwóch koncertów: kolędowego i patriotycznego. Aby został on zrealizowany potrzebne jest nasze poparcie w głosowaniu. Szczegóły jak i gdzie możemy poprzeć ten projekt, podane są w dzisiejszej gazetce Caritas i rozdawanych przy wyjściu z kościoła, przez Akcję Katolicką, ulotkach.