Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 15 maja 2016 r.

Centralna uroczystość ku czci Św. Andrzeja Boboli, odbędzie się w poniedziałek – 16 maja, w sanktuarium Św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej o godz. 18.00.

Miesięczna zbiórka ofiar na systematycznie prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół „Caritas”, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej prowadzonej w naszej parafii.

Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu z Maryją Matką Kościoła w poniedziałek – 16 maja po Eucharystii o godz. 19.00, a z racji dzisiejszej Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, rozdaje przy wyjściach z kościoła karteczki z fragmentami Pisma Świętego.

Nabożeństwa majowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie w maju o godz. 18.30 w kościele, przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00, przy kapliczce w parku przed szkołą na Bokserskiej w niedziele i środy o godz. 20.00.

Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja we wtorek – 17 maja po Eucharystii o godz. 19.00 w sali na pierwszym piętrze plebanii. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chętnych do działalności w Kole Przyjaciół Radia Maryja.

Klub Filmowy zaprasza na kolejne spotkanie w środę – 18 maja o godz. 19.45 do sali na pierwszym piętrze plebanii. Temat spotkania – „Jak rodzi się antyreligijny obłęd”.

Podpisy poparcia zmiany ustawy, aby chronione było prawnie każde poczęte dziecko, zbierane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy grupie Domowego Kościoła, która zbieranie podpisów przeprowadza i zachęcamy do składania tych podpisów.

Uroczystość Pierwszej Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę – 22 maja o godz. 9.30, a rocznicy Komunii św. za dwa tygodnie, w niedzielę – 29 maja. Osoby niezwiązane bezpośrednio z tymi uroczystościami prosimy o korzystanie z innych Eucharystii niedzielnych niż godz. 9.30, przez najbliższe dwie niedziele.

Zakończone zostały prace rozbudowy przykościelnego parkingu, których koszt wyniósł ponad 50 tys. zł. Połowę tych kosztów pokryła cukiernia Antolak, dlatego rozbudowany parking będzie udostępniony nie tylko przyjeżdzającym do kościoła, ale także klientom cukierni Antolak. Wjazd na parking w dni powszednie będzie dostępny tylko od ul. Rzymowskiego, zaś w niedziele także od ul. Jadźwingów.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na prace gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły 2 rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Informujemy, że na pomoc dla poszkodowanych trzęsieniem ziemi w Ekwadorze zebraliśmy tydzień temu 2.700 zł. Zostały one przekazane Caritas Polska, która taką pomoc organizuje.

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2016 rok
wtorki, godz. 19.00 – dolny kościół
prowadzi – ks. prałat dr Andrzej Bosowski

17 V – „Aby patrzyli oczami, a nie widzieli … żeby się nie nawrócili” (Mk 4, 12)

24 V – „Czy nie był to czas na figi …”? (Mk 11, 12-14)