Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 7 czerwca 2020 r.

Spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła.

Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego codziennie w czerwcu o godz. 18.30.

Poniedziałkowa modlitwa wypominkowa za zmarłych w czerwcu o godz. 18.00.

Otwarte dla wszystkich chętnych spotkanie grupy Misja Św. Faustyny, w środę – 10 czerwca, po Eucharystii o godz. 19.00 w sali na pierwszym piętrze plebanii.

Uroczystość Bożego Ciała obchodzimy w najbliższy czwartek ? 11 czerwca. Eucharystie w tym dniu o godzinach: 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00. Procesja Bożego Ciała po Eucharystii o godz. 11.00. Procesja odbędzie się na terenie kościelnym, dlatego wjazd samochodów na teren przykościelny od rana do zakończenia procesji będzie niemożliwy. Przepraszamy za utrudnienie, jest ono jednak konieczne dla właściwego przeprowadzenia procesji. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w procesji Bożego Ciała, która jest publicznym wyznaniem naszej wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i oddania Mu naszej czci.

Liturgiczne wspomnienie Bł. Ewy Noiszewskiej obchodzimy w piątek – 12 czerwca, a Św. Antoniego z Padwy w sobotę – 13 czerwca. W tych dniach, po każdej Eucharystii, każda z relikwii tych świętych wystawiona będzie do publicznej czci na ołtarzu głównym.

Zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo fatimskie, które sprawowane będzie w sobotę – 13 czerwca po Eucharystii o godz. 19.00.

Dziękujemy indywidualnemu ofiarodawcy za fundację renowacji klęcznika, przy którym przystępujemy do Komunii Świętej a także składającym w tym roku ofiary do świeczników wotywnych, z których sfinansowana zostanie renowacja drugiego klęcznika. Jeśli znajdą się inni fundatorzy, zostaną także odrestaurowane pozostałe cztery klęczniki komunijne. Już trwa zbiórka ofiar od indywidualnych osób, które chcą wspólnie sfinansować renowację klęcznika komunijnego. Zapisy na tę fundację przyjmuję Pani Bożenka – nasza zakrystianka. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?. Informujemy także, że osoby rozważające zamiar złożenia serca wotywnego Panu Jezusowi, w kaplicy adoracyjnej, powinny zamówić je w tym tygodniu, ponieważ następny termin wykonywania serduszek wotywnych będzie dopiero po wakacjach.