Uroczystość Zesłania Ducha Świętego  –  28 maja 2023 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego  –  28 maja 2023 r.

Dziś Ks. Kazimierz Jatczak rezydent naszej parafii, obchodzi jubileusz sześćdziesiątej rocznicy święceń kapłańskich. Życzymy dostojnemu Jubilatowi wszelkich łask Bożych w dalszej posłudze kapłańskiej. Główne uroczystości dziś o godz. 12:30.

Z racji dzisiejszej Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, przy wyjściu z kościoła, grupa Odnowy w Duchu Świętym, rozdaje karteczki z fragmentami Pisma Świętego.

Akcja Katolicka zbiera podpisy w ramach społecznej inicjatywy: ?Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców?. Swój podpis możemy złożyć dziś przy wyjściu z kościoła.

Liturgiczne wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, której relikwie są w naszej świątyni obchodzimy jutro w poniedziałek – 29 maja. W tym dniu relikwie wystawione będą do publicznej czci na ołtarzu głównym.

Wszystkich chorych zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek – 29 maja o godz. 19.00. Po  Mszy św.  nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie ciała i duszy.

Dwudziestą czwartą rocznicę konsekracji naszego kościoła obchodzimy 30 maja. Główna uroczystość z procesją eucharystyczną, odbędzie się tego dnia o godz. 19.00 pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Piotra Jareckiego. Rocznica konsekracji kościoła i odpust parafialny to dwa najważniejsze święta każdej parafii, które my obchodzimy corocznie 30 maja i 10 października.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 1 czerwca po Eucharystii godz. 19.00 do g. 21.00. Adorację  prowadzi  Akcja  Katolicka.

W najbliższy piątek – 2 czerwca, obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa – od godz. 9.30  oraz od godz. 18.30. W tym dniu przypada również rocznica Mszy św. sprawowanej przy krzyżu, który znajduje się na zewnątrz kościoła. Z tej racji zapraszamy na ?Czuwanie z Janem Pawłem II? po Mszy św. o godz. 19:00. Czuwanie poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 3 czerwca, po Eucharystii o godz. 19.00.

Parafia organizuje wyjazd rekolekcyjny dla młodzieży w dniach od 31 lipca do 4 sierpnia do Piwnicznej. Zapisy na wyjazd młodzieżowy tylko w tę Niedzielę prowadzi Ks. Proboszcz w wyjściu z kościoła. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdzającej młodzieży i rodziców w poniedziałek 29 maja o godz. 20:30 w sali dolnego kościoła.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej w dniach 16 do 23 września. Bliższych informacji udziela Ks. Tomasz.  Organizujemy również pielgrzymkę do Lourdes, Montserrat, Barcelony w dniach od 27 września do 4 października. Bliższych informacji udziela Ks. Proboszcz.  

Parafia organizuje wyjazd na beatyfikację rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z ich dziećmi, która odbędzie się 10 września w Markowej. Bliższych informacji udziela i przyjmuje zapisy Ks. Krystian w wyjściu z kościoła.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w maju złożyło 16 rodzin na łączną sumę 4950zł. Ofiary te są przeznaczone na rozpoczęte już prace remontowe –  malowanie krzyża, zadaszeń na wieży kościelnej. ?Bóg zapłać?.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.