Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 5 czerwca 2022 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 5 czerwca 2022 r.

Z racji dzisiejszej Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, przy wyjściu z kościoła, grupa Odnowy w Duchu Świętym, rozdaje karteczki z fragmentami Pisma Świętego.

Od piętnastu lat, w pierwszą niedzielę czerwca, obchodzimy Święto Dziękczynienia. Główne uroczystości odbywają się w świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. W parafiach prowadzona jest zbiórka ofiar na prace wykończeniowe świątyni Opatrzności Bożej, które zbierane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Nabożeństwa czerwcowe, ku czci Serca Jezusowego, codziennie o godz. 18.30.

Poniedziałkowa modlitwa wypominkowa za zmarłych w czerwcu o godz. 18.00.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie grupy Misja Św. Faustyny w środę – 8 czerwca, po Eucharystii o godz. 19.00 w sali na pierwszym piętrze plebanii. Na spotkanie zapraszamy także wszystkich, którym drogi jest kult Miłosierdzia Bożego.

Liturgiczne wspomnienie Bł. Ewy Noiszewskiej obchodzimy w przyszłą niedzielę – 12 czerwca, a Św. Antoniego w poniedziałek – 13 czerwca. W tych dniach, każda z relikwii tych świętych, wystawiona będzie do publicznej czci na ołtarzu głównym.

Przypominamy, że przykazania kościelne zobowiązują katolików, aby przynajmniej raz w roku przystąpić do spowiedzi i w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą. Zgodnie z postanowieniem Episkopatu Polski okres, w którym obowiązuje czas Komunii wielkanocnej trwa od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Uroczystość tą obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę – 12 czerwca

Uroczystość Bożego Ciała obchodzimy w tym roku w czwartek – 16 czerwca. O przygotowanie ołtarzy tradycyjnie prosimy: Cukiernię Antolak, Parafialny Zespół Caritas, Rycerstwo Niepokalanej i Żywy Różaniec oraz Grupę Fides.

Zapraszamy wszystkie służby liturgiczne, a więc: ministrantów, bielanki, lektorów, scholę dziecięcą i młodzieżową, chór, męską służbę dorosłych i nadzwyczajnych szafarzy Komunii, na Eucharystię w czwartek – 23 czerwca o godz. 19.00. Po Eucharystii w sali dolnego kościoła odbędzie się spotkanie wszystkich służb liturgicznych. Z dziećmi zapraszamy także ich rodziców.

Poświęcenie wianków z ziół, pędów zbóż, gałązek drzew i kwiatów w czwartek – 23 czerwca, na Eucharystiach o godz. 7.00, 10.00 i 19.00. Obrzęd ten jest prośbą, aby Bóg otaczał opieką nasze pola, łąki i lasy oraz pozwolił im wydać obfite plony, które będą służyły zdrowiu ludzi i zwierząt.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca dzisiaj – 5 czerwca o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła a procesja eucharystyczna dzisiaj o godz. 18.30.