Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19 maja 2024 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19 maja 2024 r.

Z racji dzisiejszej Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, przy wyjściu z kościoła, grupa Odnowy w Duchu Świętym rozdaje karteczki z fragmentami Pisma Świętego.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół „Caritas”, który rozdaje także biuletyn o prowadzonej systematycznie działalności charytatywnej w naszej parafii.

Nabożeństwa majowe przed Najświętszym Sakramentem w kościele, codziennie o godz. 18.30, przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00, przy kapliczce w parku – przed szkołą na Bokserskiej – w niedziele i środy o godz. 20.00 oraz przy kapliczce na terenie wyścigów konnych codziennie o godz.19.00.

Poniedziałkowe wypominki za zmarłych w maju odbywają się o godz. 18.00.

Dwudziestą piątą rocznicę konsekracji naszego kościoła obchodzimy 30 maja. Główna uroczystość z procesją Bożego Ciała, odbędzie się tego dnia o godz. 11.00 pod przewodnictwem Księdza Prałata Andrea Francia – Radcy Prawnego Nuncjatury Apostolskiej w Paryżu. Rocznica konsekracji kościoła i odpust parafialny to dwa najważniejsze święta każdej parafii, które my obchodzimy corocznie 30 maja i 10 października. W tym roku  przypada jednocześnie w Uroczystość Bożego Ciała. Eucharystie iw tym dniu o godzinach:  8.00,  9.30,  11.00,  i  19.00. Procesja  Bożego Ciała po Eucharystii o godz. 11.00. Jest ona publicznym wyznaniem naszej wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O przygotowanie ołtarzy tradycyjnie prosimy: Cukiernię Antolak, Odnowę w Duchu Świętym, Rycerstwo Niepokalanej i Żywy Różaniec oraz  Grupę Fides.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 25 maja. Można też prosić o przyjście nadzwyczajnego szafarza z Panem Jezusem do chorego w każdą Niedzielę. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.

Parafia zatrudni w wymiarze pół etatu osobę sprzątającą do pracy na plebanii. Zainteresowane osoby, prosimy o osobiste zgłaszanie się do Ks. Proboszcza.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki lub w ofiaromacie.