Uroczystość Trójcy  Przenajświętszej  –  4 czerwca 2023 r.

Uroczystość Trójcy  Przenajświętszej  –  4 czerwca 2023 r.

Od szesnastu lat, w pierwszą niedzielę czerwca, obchodzimy Święto Dziękczynienia. Główne uroczystości odbywają się w świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. W parafiach prowadzona jest zbiórka ofiar na prace wykończeniowe świątyni Opatrzności Bożej, które  zbierane  są  dzisiaj  przy  wyjściu  z  kościoła.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca dzisiaj – 4 czerwca o godz. 16.30  w  sali  dolnego  kościoła  a  procesja  eucharystyczna  dzisiaj  o  godz. 18.30.

Nabożeństwa  czerwcowe, ku  czci  Serca  Jezusowego, codziennie  o  godz. 18.30.

Poniedziałkowa  modlitwa  wypominkowa  za  zmarłych  w  czerwcu  o  godz. 18.00.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 7 czerwca o godz. 19.30 w kościele.

Uroczystość Bożego Ciała obchodzimy w najbliższy czwartek – 8 czerwca. Eucharystie w tym dniu o godzinach:  8.00,  9.30,  11.00,  i  19.00. Procesja  Bożego Ciała po Eucharystii o godz. 11.00. Jest ona publicznym wyznaniem naszej wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O przygotowanie ołtarzy tradycyjnie prosimy: Cukiernię Antolak, Odnowę w Duchu Świętym, Rycerstwo Niepokalanej i Żywy Różaniec  oraz  Grupę Fides.

W piątek – 9 czerwca w Archidiecezji Warszawskiej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Metropolita Warszawski, który udzielił dyspensy na ten dzień, zachęca wiernych korzystających z niej, do modlitwy  w  intencjach  Ojca  Świętego.

Parafia organizuje wyjazd rekolekcyjny dla młodzieży w dniach od 31 lipca do 4 sierpnia do Piwnicznej. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy na wyjazd młodzieżowy tylko w tę Niedzielę prowadzi Ks. Proboszcz w wyjściu z kościoła.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej w dniach 16 do 23 września. Bliższych informacji udziela Ks. Tomasz.  Organizujemy również pielgrzymkę do Lourdes, Montserrat, Barcelony w dniach od 27 września do 4 października. Bliższych informacji udziela Ks. Proboszcz.  

Parafia organizuje wyjazd na beatyfikację rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z ich dziećmi, która odbędzie się 10 września w Markowej. Bliższych informacji udziela i przyjmuje zapisy Ks. Krystian w wyjściu z kościoła.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.