Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 16 czerwca 2019 r

  • Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego codziennie w czerwcu o godz. 18.30.
  • Poniedziałkowa modlitwa wypominkowa za zmarłych w czerwcu o godz. 18.00.
  • Upoważnione przez parafię osoby ze wspólnoty Misja Św. Faustyny, odwiedzać będą mieszkańców naszej parafii, aby bezpłatnie podarować im książeczkę z cytatami z Dzienniczka św. Faustyny. W tym tygodniu: poniedziałek 17 czerwca, od godz.17.30 odwiedzać będą mieszkańców zamieszkałych przy ul. Puławska 266 – stary i nowy blok.
  • Liturgiczne wspomnienie Św. Brata Alberta, którego relikwie są przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego, obchodzimy w poniedziałek – 17 czerwca. W tym dniu po każdej Eucharystii relikwie będą udostępnione do osobistego ucałowania.
  • Dzieci i młodzież szkolną zapraszamy na Eucharystię na zakończenie roku szkolnego, która będzie sprawowana we wtorek – 18 czerwca o godz. 19.00. Spowiedź od 18.30.
  • Zapraszamy wszystkie służby liturgiczne, a więc: ministrantów, bielanki, lektorów, scholę dziecięcą i młodzieżową, psałterzystów, chór, męską służbę dorosłych i nadzwyczajnych szafarzy Komunii, na Eucharystię we wtorek ? 18 czerwca o godz. 19.00. Po Eucharystii w sali dolnego kościoła odbędzie się spotkanie wszystkich służb liturgicznych.
  • Klub Filmowy zaprasza w środę – 19 czerwca o godz. 19.45 do sali na pierwszym piętrze plebanii. Tematem spotkania będzie postać kapłana niezłomnego ? Arcybiskupa Eugeniusza Baziaka (twórcą filmu jest nasza parafianka).
  • Uroczystość Bożego Ciała obchodzimy w najbliższy czwartek ? 20 czerwca. Eucharystie w tym dniu o godzinach: 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00. Procesja Bożego Ciała po Eucharystii o godz. 11.00. Cukiernia ?Antolak? zaprasza na okolicznościowy koncert zespołu ?Charyzmaty?, który odbędzie się w Boże Ciało przed cukiernią o godz. 10.20. Dziękujemy rodzinie Antolak za zorganizowanie tego koncertu. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w procesji, która jest publicznym wyznaniem naszej wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i prosimy wszystkie służby liturgiczne o zaangażowanie.
  • Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej w naszej parafii. Stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas?, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego.
  • Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.